28.2.13

Oje Koleksiyonum #5 Alix Avien

Günaydınnn,alix avien'den çok fazla ojem yok ama kalitelerini seviyorum.Şişeleri ve kuruma süreleri sanki daha iyiymiş gibi geliyor bazı markalara göre.Ojeler konusunda hala tam emin olamıyorum zaten yapılar,sürüş fırçalar vs vs...O yüzden bayıldığım bir oje bulana kadar rengini beğendiğim ojeleri ve markaları denemeye devam edeceğim, ki ojeler kurusaydı oje kurutucuları kime ve nasıl satacaklardı (;


En baştaki minik şişeli shine plus oje Alix Avien'in alt markası gibi birşey sanırım, ( golden rose-emily gibi) her yerde görmüyorum birkaç yerde rastladım sadece izmirde.Diğerleri zaten bilinen ojeler özellikle 163 ve 110 almayanı dövüyorlardı bir ara (: Ben 2 veya 3 senedir sürekli kullanıyorum 163'ü 4.şişem falan en sevdiğim lacivertim bu,tonu resmen gece gibi swatch'ta biraz daha mavi çıkmış.Gri olan ise aynı şişedeki gibi sim bombası ama öyle parça parça simler değil kum tanesi gibi o yüzden ojeyi sürdüğünüzde dümdüz ve opak bir görüntü alabiliyorsunuz.En sondaki iri simli olan ise 110 onuda daha çok oje üzerine kullanıyorum.Sadece yüzük parmağıma veya bazen tüm elime sürüyorum.Koyu renklerle ayrı,açık renklerle ayrı yakışıyor.Yuvarlak ve kırık simler mevcut içerisinde.
Bildiğiniz gibi her yerde bulabileceğiniz bir marka alix avien,fiyat olayı diğerlerinde olduğu gibi bundada değişken ben genelde 2 ve üstüne alıyorum ama 3'ü geçmez öyle söyleyeyim.Renk skalası oldukça geniş ve bence flormar'dan bir tık önde daha kolay opaklık veriyor diye düşünüyorum.Şimdilik bu kadar... (:

9 yorum:

 1. shine plus alix avienin minik şişe koleksiyon ismi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hadi ya (: bende yan marka gibi bir şey sanmıştım ((: teşekkür ederim

   Sil
 2. shine plus hariç diğer renklerden bende de var canım oje zevkimiz aynıymış:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hadi ya (: ne güzel evet genelde en çok giden renkler bunlar sanırım (:

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. hemen bakıyorum canımm (:

   Sil
  2. Canım merhaba, ya bu alix avien shineplus ojeyi nereden aldın izmir'de. Bir arkadaşım da gördüm çok beğendim fakat izmirde bulamadım :D

   Sil
  3. Merhaba canım. İzmir'de alix avien shineplus ojeyi nereden aldın acaba.? Ben bir arkadaşımda gördüm bayıldım fakat bulamıyorum izmir'de. :)

   Sil
  4. Merhaba,ben hobi'den almıştım fakat neredeyse bütün küçük kozmetikçilerde var görüyorum.

   Sil