14.6.13

Naked Basics Palet İnceleme / Review

Merhabalar kızlar,sıkıntılı günleri henüz geride bırakmadık biliyorum ama bizler için çok güzel günler geleceğine inanıyorum ve direniyorum.Önümüzdeki bir ay sürekli sınav maratonunda olacağımdan pek fazla blogla ilgilenemiyorum ve ilgilenemeyeceğimde.O yüzden keyfim olmasada elimdeki malzemeleri eriteyim dedim ve fotoğrafladım birkaçını,biliyorsunuz sizlere tanıtmadan bozmuyorum ürünleri.Tanıtacağım palet Urban Decay'in son çıkan far paleti Naked Basics ki markayı 2013 yılında ülkemize bekliyorduk fakat bir gelişme olmadı henüz.Sephora 3-4 ayda bir tek tek UD'nin ürünlerini getiriyor,şurada daha önceki hot now ürünü ud primer potion yazısı var,mayıs ayının Hot Now ürünüde bu paletti.

 
Kutusuda iç kabıyla aynı dizaynda sade ve şık bir görüntüsü var.Ben tüm mayıs ayı boyunca almamak için bekledim, kendimi zorladım ama son günü dayanamadım, ufak bir black kart indirimimde vardı almış bulundum.Sizlere yazmak istedim çünkü benim gibi kendine kota koyanlar, almamakta direnenler olduğunu biliyorum belki bu posttan sonra fikriniz değişir geç olmasın dedim.Çünkü geçen ayın ürünüde olsa sephora stokları bitirene kadar kaldırmıyormuş ürünü, benim aldığım alsancak sephorada çok sayıda vardı.
Palet 4 mat ve sol baştaki ışıltılı olmak üzere toplamda 5 far içeriyor.Palet gerçekten çok minik ben fotoğraflardan gördüğümde biraz büyük sanmıştım ama benim çocuk elinden bile küçüktür benim avucuma tam sığıyor.Fakat bu kadar küçük olmasına rağmen alışılmışın dışında normalde kullandığımız farlardan çok daha büyük gramajlı,her bir far 13gr. yani toplamda 65gr. far mevcut kullan kullan bitmez.
İçinde paletin büyüklüğünde bir ayna bulunuyor ve bizler için extra ayna ihtiyacını karşılıyor.Küçük olması da makyaj çantanızda kolaylıkla taşıyabilmeniz için bir avantaj.
Renkler benim zaten günlük hayatta sıklıkla kullandığım naturel renkler,bir tane ışıltılı renk olmasıda güzel bir artı çünkü gündüz soft renklerle yaptığınız göz makyajınızı acil durumlarda göz kapağınıza ışıltılı venüs rengini geçip,kırışık bölgesinide crave ile gölgelendirdiğinizde tüm günü kolaylıkla kurtarmış olursunuz.
Palette en sevdiğim özellik, soldan 2. ve 3. gördüğünüz renkler yani Foxy ve Walk of Shame  ten rengi,göz kapaklarımda göz altlarım gibi koyu renkli olduğundan nötrleme amaçlı ten rengi far sürekli kullanıyorum pudra niyetine.Bu paletteki foxy rengi sarı alt tonlu ten rengi,walk of shame ise pembe alt tonlu sevmemin sebebi de cildimin alt tonu sarı olduğundan, pembe alt tonlu ten renkleri bir çok palette oluyor ama sarı bulmak zor oluyor.O yüzden benim için doğal duruşlu bir aydınlık yakalayan en uygun renk foxy.
Renkler oldukça kullanışlı ve pigmentli,günlük hayatta elimin çok gittiği bir palet oldu.Sephoralarda 72tl'ye satılıyordu.Günlük makyajınızda doğal makyajdan yanaysanız sizlerede tavsiye ederim ben memnun kaldım.Şimdilik benden bu kadar yakın zamanda post giremeyebilirim ama sizlere birkaç hafta önce bir hediye vermeyi düşünüyordum yarın muhtemelen fotoğraflar koyarım takipte kalın.Hepinize umut ve sevgi dolu uzun yıllar diliyorum.Her şeyin çok daha güzel olduğu demokrasinin gerçek olduğu Türkiye'lere uyanmak dileğiyle.Sevgiyle kalın,kendinize dikkat edin.

2 yorum:

  1. Far sürmede yetenekli değilim maalesef yoksa neler neler alıcam:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. öyle düşünme ya elin alışır zamanla açık renklerle başlarsan hata payında azalır (:

      Sil