6.10.13

Sally Hansen - Hard As Nails Hard As Wraps

Günaydın!Havalar İzmir'de bile buz gibi olduğuna göre kış gelmiş demektir.O yüzden koruyucu ürünlerden söz edebiliriz artık.Bugün tırnaklardan bahsedeceğiz.Eğer genetik olarak tırnak ve kemik yapınız güçlü değilse, bu yazı tam size göre çünkü zayıf,güçsüz ve kolay kırılan tırnaklardan bahsedeceğiz.
Tırnak yiyorsanız ve bırakmak istiyorsanız,sürekli oje sürüyorsanız ve bu durumdan vazgeçemiyorsanız,tırnaklarınız kat kat soyuluyor ve sararıyorsa dikkatli okuyun kızlar size geliyor bu yazı!
Tırnak yeme ve koparma konusunda öncelikle karar size kalmış bunu sakın unutmayın!Hiçbir ürün daha az yemenizi ve koparmanızı sağlamaz.Siz yeter dediğiniz gün devreye girecek bazı kozmetik ve doğal ürünler var.Bende çoğu kişi gibi sınavlara hazırlandığım dönemlerde tırnaklarımı koparıyordum hem de uzun yıllar fakat bir gün durdum,düşündüm.Bir bayana hiç yakışmayacak bir görüntüsü vardı ellerimin ve ne kadar temiz olsada hep pismiş,kirliymiş gibi görünüyordu bu durum beni çok üzüyordu.Ama inanın herşey sizin elinizde ben bıraktım ve çok uzun bir süre normal hale gelmeleri için uğraştım.Yıllar boyu koparıp tırnaklarınızla uğraştığınız için bıraktığınızda toparlanmaları uzun sürüyor,hamur gibi oluyorlar ilk başta güçlendirip sağlıklı hale getirmek sizin elinizde.Eğer bu konuyla ilgili yardım isterseniz başka bir yazıda kendi deneyimlerimden de bahsedebilirim.Şu an konuşacağımız ürün tırnak bakımında çok başarılı ürünleri bulunan,Sally Hansen markasına ait.Tırnaklarım bazen mevsim değişimlerinden,bazen gün içinde yaptığım işlerden çok çabuk yıpranıyor.Soyulmalar,güçsüzleşme dönem dönem yaşıyorum bu sorunları.İşte bu ürün böyle zamanların kurtarıcısı oluyor benim için.
Öncelikle ürün ojeye göre oldukça kıvamlı,üzerinde de yazdığı gibi tam bir jel.Bu yüzden kalın bir ürün olduğundan,arkasında base coat yani ojeye taban olarak kullanabilirsiniz dese de ben bu şekilde hiç kullanmadım ve düşünmüyorumda.Ürünü kullanmadan önce çalkalamanız gerekiyor.Akrilik bir jel olduğu için içindeki bileşenlerin karışıp daha homojen bir hale gelebilmesi için çalkalıyoruz unutmayın.En önemli kullanım koşullarından biriside tırnaklarınız temiz ve çıplak olmalı yani hiçbir ürün kullanmadan direk tırnağa bunu uyguluyorsunuz.Ben nasıl kullanıyorum gelelim buna;Temiz ve kuru tırnağıma ince bir kat uyguluyorum,ertesi gün ince bir kat daha uyguluyorum ve ertesi gün yani 3.gün tekrar bir kat uyguluyorum.3 günde her gün bir kat olmak üzere 3 kere üstüste çıkarmadan aynı ürünü sürüyorum.4. gün tırnağımdan asetonla ürünü çıkarıyorum,mesela bu işlemi sabah yaptıysam akşama kadar dinlendiriyorum tırnaklarımı.Daha sonra akşam tekrar başa dönüp 2. kürü aynı zamanlama ve miktarda uyguluyorum.yani 3 gün üstüste yine bu ürünü kullanıyorum.Ürünü toplamda 6 kez 3'er günlük 2 kür halinde tırnağıma sürmüş oluyorum.İnanın dışarıdan kullanılan bir ürünün bu kadar etkili olacağını düşünmezdim ama ön yargı kötü bir şey unutmayın.Tırnaklarım dışarıdan gelen darbelere karşı çok güçlü oluyor,ojelerin ve asetonların yıpratmalarından sonra 2 kürde kendini toparlıyor,sararmalarım tamamen yok oldu ve soyulma,dökülme,güçsüzlük hiçbiri kalmadı.Ben 2 haftada bir kullanıyorum 3 aydır bu şekilde ve daha yarısından fazlası duruyor.Bereketli bir ürün ki zaten 13ml.Renksiz fakat biraz keskin bir kokusu var sürerken fazla yaklaştırmayın kafanızı (: 
Dediğim gibi oldukça kalın ve yoğun bir ürün,şişenin etrafına değdirdiğim kısımlar uhu gibi kurudu kaldı üzerinde kusura bakmayın kötü görünüyorsa.Ben bittikçe alacağım ki kalyon'u çok seviyorum biliyorsunuz fakat onu bırakmış değilim.Aradaki fark şu bunu acil durum ürünü olarak kürler halinde uyguluyorum,kalyon'un tırnak sertleştiricisini ojemin altına her seferinde base coat olarakta kullanabiliyorum.Ben çok memnunum elimin altında sürekli bulunduracağım çünkü etkisini çok sevdim hızlı ve dediğini yapan her ürünü çok seviyorum.Tırnak konusu çok problemli bir konu o yüzden birçoğunuzun bu yazıyla ilgileneceğini düşündüğümden uzun uzun anlattım.İlerleyen günlerde genel bir tırnak bakım yazısı hazırlayacağım.Fakat dediğim gibi tırnak yeme ve koparma üzerinede sormak istedikleriniz varsa kesinlikle cevaplarım çünkü utanıp sıkılınacak bir konu değil,sadece kötü bir alışkanlık.Sally Hansen markasının ürünlerini yetkili eczane ve Gratis,Watsons'lardan bulabilirsiniz.Peki siz neler kullanıyorsunuz merak ediyorum hadi benimle de paylaşın! Sağlıklı Günler!..

4 yorum:

  1. Harika bi inceleme olmuş. Kesinlikle alacağım bunu ama üstüne oje süremeyecek olmak kötüymüş, olsun kür sonuçta. Bir de fiyatı ne kadardı?

    YanıtlaSil
  2. fiyatına online olarak bakma fırsatı var diye yazdmadım çünkü o kadar değişiklik gösteriyorki 23'den falan başlıyor 30'a kadar çıkıyor ben Watsons'dan %25 indirimle almıştım.Çok teşekkür ederim <3

    YanıtlaSil
  3. bu konuyla ilgili yazı isterseniz yazabiliirm demişşin ya, kesinlikle isteriz:)

    YanıtlaSil