12.12.13

E.l.f. Contouring Blush&Bronzer

Günaydın!Ülkemizde karaborsa da olan güzelliklerden biriyle daha karşınızdayım.Biliyorsunuz ucuz ve kaliteli markalar bizim ülkemize gelmez E.l.f.'te bunlardan biri.Sizlere hep bahsettiğim canımın içi arkadaşım KozmetikDenizKızı bana Amerika'dan getirmişti bu ürünü de tekrar çook teşekkürler.Hiç bilmeyeniniz bile instagram'da,facebook'ta falan 20-30 liralara görmüştür bu ürünü.Halbuki kendi sitesinde ne fiyatlara satılıyor şuradan tıklayarak görebilirsiniz.Uzun lafın kısası 10 katına alacağınıza sitesinden sipariş verin gelmezse de 3$'a oturup üzülmezsiniz en azından.

Paket olarak Nars'a benzediği aşikar sadece biraz daha plastikimsi Nars'ın daha kauçukumsu bir kutusu var.Fakat zaten E.l.f.'in çoğu renkli toz ürünü Nars'a dupe(benzer) gösteriliyor.
Bronzer ve allığı bir arada bulunduran,ufak ve güzel bir palet seyahatler için, ki benim en büyük derdim,birebir.Sizinde dikkatinizden kaçmamıştır Nars'ın orgazm'ı ve The Balm'ın hot mama'sıyla oldukça benzer bir renk.Eğer aradaki farkı görmek isterseniz ilerleyen günlerde üçünün karşılaştırmasını yapabiliriz.
Bu ikili setin 3 renk seçeneği var.Bendeki St.Lucia,şeftali,coral tonlu bir allığın altın ışıltılar içermesiyle daha da sıcak alt tonlu bir allık çıkmış ortaya.Tabiki telefonun algılayabileceği bu kadar ne ışıltı gözüküyor ne bir şey :( Bazı arkadaşlar elinde kolunda yapma swatchları bir şey  anlamıyoruz diyor ama her seferinde dert anlatmaya çalışıyorum.Pakedinden bile görüntüyü zor yakalarken yaptığım kontur veya sürdüğüm allık asla belli olmuyor.Bazı yerlerde denk geliyorum foto kalitesi bilmem ne hakkında konuşuluyor fakat ben öğrenciyim ve baba parasıyla yapıyorum bu işi o yüzden son kez bu konuya bir açıklık getireyim.Başkasının babasının parası beni ilgilendirmez isteyen istediğini alır (öğrenciler için konuşuyorum) ama benim param buna yetiyor ve bir süre daha bu şekilde devam edecek!
Allık sıcak tonlu fakat bronzer da aynı şekilde taupe kahvelerden değil sıcak ve koyu tonlu.Bu da yine Nars Laguna'ya dupe olarak gösteriliyor.Yine isteğe göre ilerleyen zamanlar da Laguna,bu ve Balm'ın bahama mamasını bir arada inceleyebiliriz.Çok pofidik bir fırçayla bronzer olarak geçilebilir çünkü oldukça pigmentli veya beyaz tenliler kontur için sadece bir kere hafifçe değdirerek kullanbilir.Fazlası riskli bir renk çamur gibi yapabilir.
Gördüğünüz üzere iki renkte oldukça pigmentli ve çok fazla tozutma problemleri yok.Dediğim gibi iyi karıştırılarak ve hafif kullanılarak oldukça güzel sonuçlar elde edilebilir.Bronzer'da hafif altın ışıltılar içerdiğinden dikkatli kullanmakta fayda var.Peki kimler kullanabilir?Derseniz.Allık beyaz tenlilerde ve kumrallar da hoş durabilir daha esmerler için biraz daha mürdümlük içeren tonlar daha uygun olur diye düşünüyorum.Kalıcılıkları extra bir primer kullanılmadıklarında 5-6 saat.Bronzer ise beyaz tenli ve kumrallara çok hafif kullanmak şartıyla sağlıklı bir bronzluk verebilir.Ülkemizde ki muadili The Balm'ın Hot Mama ve Bahama Mama'sı biliyorsunuz ki.Önümüz yılbaşı indirimi eğer aklınıda varsa listenize eklemeyi unutmayın derim.Hot Mama Yazısı için buraya,Bahama Mama yazısı için şuraya.Sevgiler öpücükler,hoşçakalın..

8 yorum:

 1. ama bu narsın orgasm-laguna yı set olarak çıkardığı paletin aynısı hatta renkler bile aynı dupe falan değil bariz aynı yani..

  YanıtlaSil
 2. Daha önce hiç sitesinden ürün aldınız mı Türkiye'ye gönderiyorlar mı acaba? :/ Uzun zamandır aklımda e.l.f. den bir şeyler almak ama nasıl yaparım bilmiyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce ben almadım ama alanların hep gelmiş ama tabi kesinlikle almalısın gelir diyemem.Fakat ben birkaç seferdir beautyjoint.com'u kullanıyorum ve tam 10.günde elimde oluyor elf'in neredeyse tüm ürünleri var bazıları birkaç sent ucuz hatta

   Sil
 3. Selam cnm bende gecenlerde elf.co.uk den tum allık bronzer paletlerini aldım. 2 haftada elimdeydiler. Tabi fiyatları us kadar ucuza gelmiyor ama almak isteyenler oradan alabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel almak isteyenlere süper bir örnek oldu bu bende genelde beautyjoint'i kullanıyorum kargo uygun (:

   Sil
 4. Gerçekten süper alternatif olmuş, ve renklerin pigmentasyonu da gayet güzel!!! Güle güle kullan :))

  YanıtlaSil