19.12.13

Maybelline Color Tattoo - Pink Gold

Günaydın!Benim çok sevdiğim bir seri Color tattoo'lar ki maybelline'in Türkiye'ye getirmiş olması şaşırtıcı.Zira hiçbir koleksiyon veya yeni seri göremediğimizden!Neyse 2014'ten umutluyum yinede ''Fit Me'' serisinin gelme ihtimali varmış.Bende bununla birlikte 4 renk oldu C.Tattoo'lar.Hepsini severek kullanıyorum sadece mat renk olan ''Taupe'' ta biraz zorlanıyorum yapısı diğerlerine göre oldukça sert.Yazılarını daha önce şurada yazmıştım.Pink gold benim renk olarak bunu almadan da toz farlarda en çok tercih ettiğim renklerdendi.Sür çık olarak zorlamayan bir renk tabii C.Tattoo olunca benim için akan sular durdu fakat ilk geldiği zaman koşarak gidip almadım.Çünkü biliyorsunuz bizim ülkemizde yeni gelen her şey ilk gün tükenir ve karaborsaya düşer ki bu far da aynen öyleydi aylarca bulamayanlar oldu.Neyse gelelim rengimize.
Ben çok şık buluyorum cam şişede olmalarını,öyle kolay kolay kırılacak kadar kalitesiz değiller!Bu duruşu bile hoşuma gidiyor benim böyle iddiasız,kolay renkleri çok seviyorum.
Kapağı,tabiki Gratis'in barkod kurbanı.Barkodu bir şeyleri bozmadan yırtmadan imkansız çıkaramıyorsunuz.Lütfen burdan yetkili abilere sesleniyorum bir çözüm bulsunlar bütün rujlarımın dışı leş gibi yapış yapış hem watsons hem gratis'te durum bu.Neyse renk göründüğünden daha da güzel bir renge sahip.Çok aşırı bir pembe değil fakat ışığa göre rengi farklılaşıyor çünkü yansımaları gümüş.İçinde sim benzeri bir şey yok fakat pearl yapıda parlak yani.Bazen yoğun uyguladığımda ışıkta gül kurusuna dönüyor çok seviyorum.
Bence tüm C.Tattoo'ların içinde en yumuşak renk bu,oldukça ince bir yapısı var.Zaten parmak izlerinden anlaşılıyordur,öyle köpük gibi değil ama oldukça kaygan ve kolay alınabiliyor kutusundan hem fırçayla hem parmakla.
Bakın burada mesela parmak ucuma daha yoğun uyguladım orada renk gül kurusuna dönüyor,aşağılara doğru gümüş yansımalar daha da belirgin.Tek bir parmak darbesiyle bu rengi elde edebiliyorsunuz.
Burada ki yansıma sizi yanıltmasın güneşin altında falan değilim yani ışığı doğrudan alacak bir yerde çekmedim.Fakat ona rağmen gümüş yansımalar o kadar kuvvetli ki her göz renginde ve her ışıkta farklı görünüyor.
Burada da biraz daha gül kurusuna dönük daha yoğun uyguladığım için.Kalıcılık konusunda tek başına diğerlerine göre daha zayıf başarısı fakat altına iyi bir bazla 12 saat falan dayanacağına eminim.Çünkü ben Bronze olanı genelde tek başına uyguluyorum ve tüm gün kalıyor.Çok yağlı göz kapaklarınız yoksa tek başına da iyi sonuç alabilirsiniz.Fakat en sevdiğim özelliği üst üste istediğim kadar uygulayabiliyorum yumuşacık olduğu için.Diğer renkler de ben üst üste uygulama yapamıyorum.Bilmiyorum aranızda bu problemi yaşayan var mı?Bronze veya Taupe olanı 2. kez üstüne süreyim dediğimde pütür pütür saçma sapan bir hal alıyor.Önümüz yılbaşı indirimi ben bir şans verin derim.Artık çoğu yerel kozmetikçide bile bulunuyor.Sizce altın rengindekini de almalı mıyım? Herkes renk vermediğinden sadece sim olduğundan şikayetçi tavsiyelerinizi bekliyorum sevgiler!...

17 yorum:

 1. Bende bu rengi ve eternal gold var.Eternal goldu bazla uyguluyorum renk veriyor ve simleri de çok abartı durmuyor. Almanı öneririm. Bronze u denicem bu indirim de bende :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa süper o zaman alıyim onu (: Ama sana şu kadar söyliyim bronze'u asla kaçırma hayatımda tek dibini görmek üzere olduğum far ((:

   Sil
  2. İndirim zamanı kesin alıyorum o zaman, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Çok güzel rengi bu aralar bu renge takıldım :) İndirimde listeye ekledi güle gle kullann :)

  YanıtlaSil
 3. Ayy ben krem farları uygulamada çok zorlanıyorum ama öyle güzel anlatmışsın ve renk o kadar güzel ki sanırım son bir kez bu ürüne şans vereceğim. Çok beğendim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunda hiç zorlanmazsın emin ol yağ gibi kayıyor parmağında insanın harika kesin al (: Teşekkürler <3

   Sil
 4. oleeey geldi mi bu renk Türkiye'ye sonunda, hemen koşuyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eveeet geldi neredeyse 1 sene oluyor (: Hemen almalısın indirimlerde <3

   Sil
 5. bende Taupe ı yeni aldım sürüp sürüp çıkıyorum bi haftadır çook hoşuma gitti. şimdi de gözüm on and on bronze da. ama pek emin değilim ışıltılı simli farları pek sevmiyorum ama bakıcazz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tatlım öyle pırıl pırıl bir far değil kesinlikle tavsiye ederim bronzu <3

   Sil
 6. Bayıldım bu renge ben en çok kullandığım renkler arasında bu ve kahve tonları :) Barkod sorununu lütfen artık çözsünler gerçekten yapış yapış olmasın diye sökmüyorum artık ben ama öyle de kötü gözüküyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen bende çok seviyorum (: Evet ama ben böyle dümdüz daha çok sevdim yapışmasındansa (:

   Sil
 7. güle güle kullan canım . Bloğunu takibe aldım bana da beklerim. Sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Yaz için favorim oldu bu da,sür çık :)

  YanıtlaSil
 9. Bahar ve yaz aylarında tek başına kullanmak için ideal

  YanıtlaSil