11.2.14

Avene Cleanance Mattifying Tonik

Günaydın!Toniklerin hem gerekli hem gereksiz olduğunu düşündüğümü biliyorsunuz artık.Fakat beni memnun edebilmesi için hedefe yönelik,başarılı bir tonik olmalı.Yani sloganı matlaştırıcı,sıkılaştırıcı vs. olmalı ve vaadlerini kısmende olsa yerine getirmeli ki beni tatmin etsin.İşte hem bu yüzden hem de size daha farklı ürünler tanıtabilmek adına,bir aldığımı bir daha almıyorum,sürekli farklı ürünler deniyorum.Fakat hayatımın toniğine git gide yaklaştığımı düşünüyorum.Ki ikinci kez alabilirim diyeceğim nadir toniklerden birini anlatacağım bugün.Yağlı ve karma ciltler iyi dinlesin (:
Avene Matlaştırıcı Tonik ile sıkıldığım bir anda öylesine yaptığım online bir alışverişle tanıştım.Hakkında hiçbir şey araştırmadım,okumadım es kaza almış bulundum.Demek ki bundan sonra tüm alışverişlerimi böyle yapmalıyım çünkü bu tonik tam benlikmiş!!..
Ne işe yarar?Adından ve görüntüsünden anlayacağınız üzere çift fazlı ,pudra formlu,yağlı ciltleri destekleme amaçlı kullanılan termal bir su.Alt kısmında, pudralı yani gözeneklere nüfuz eden ve pürüzsüz matlık sağlayan beyaz kısım var.Üst kısmı ise yine yağlı ciltlere uygun içerik eklenerek oluşturulmuş bir termal su.Avene termal yüz spreyindeki gibi.Şişeyi çalkalayarak iki kısmı birbirine karıştırıyoruz,pamuğa dökerek ihtiyacımız olan bölgeler sürüyoruz.Neden ihtiyacımız olan bölgelere,tüm yüzümüze değil? derseniz,Karma ciltler için konuşuyorum;yağlı bölgeyi matlaştırıyor fakat daha kuru olan yanak kısmını ise zaten müdahale edilecek bir sebum fazlalığı olmadığından bir miktar kurutuyor.
Ben neler gözlemledim?Matlaştırmasını gerçekten çok sevdim dediğini yapıp,pürüzsüz bir matlık sağladı AMAAAA tabiki ömür boyu bir matlık falan değil!!!Sabah-akşam düzenli aylardır kullandım fakat rutinimi aksattığım bir gün cildim tertemiz,mat mıydı? Tabiki HAYIR!Bana yardımı şu oldu;sabah makyajdan önceki cilt bakım rutinimde sürdüğümde tertemiz,yağsız mat bir cilde makyaj yaptım.Gece kullandığımda ise mat,temiz bir ciltle yatıp,daha az yağlanmış bir cilt ile uyandım.Yani demem o ki cildimi değiştirmedi ama çok yardımı oldu,ekstra sivilcelenme vs. de yapmayarak cildime güzel bir destekçiydi.
İçeriğindeki çift katmanı göstermeye tabiki bendeki imkanlar yetmedi bu kadar belli edebildim.Yağlı ve karma ciltlere hep önerdiğim salisilik asitli ürünler,bu tonik içinde geçerli yine içerisinde salisilik asit mevcut.Hakkındakilere şöyle kısaca bir bakalım;
İçeriği:
Bal kabağı çekirdeği özü
Pudra
Çinko glukonat
Salisilik asit
Termal su
 Bal kabağı çekirdeği özü cildinizi günlük dış etkilerden korur. Sağlıklı, parlak ve esnek bir cilt dokusu oluşturur. Omega 3 ve Omega 6 vitaminleri ile cildi besler ve akne, sivilce oluşumuna neden olan bakterilerin oluşumunu önler.
İçeriğindeki pudra etkisiyle cildinizde salgılanan fazla yağlar emilir ve cildinizin parlaması önlenir. Fazla salgılanan yağ emildiği için ciltte akne ve sivilce problemleri oluşmaz.Çinko glukonat yağ düzenleyici asitleri sayesinde cildi fazla sebumdan arındırır.Cildin su ve yağ dengesini ayarlar. Anti enflamatuvar özelliği sayesinde mikrop ve bakterilerin cildinize yayılmasını engeller. Sağlıklı, berrak ve tertemiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Salisilik asit cildi arındırırken akne ve sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar. Cildinizin tek renge sahip olmasını sağlarken pürüzsüz bir güzelliğin sizin olmasını sağlar.Termal su ile cildiniz yatışır, tahrişler önlenir ve pürüzsüz, net bir cildiniz olur.
Birbirine karışmış hali de bu şekilde biraz köpük köpük oluyor bu sizi korkutmasın.Çalkalandığında pamuğa homojen geliyor ve cilde eşit dağılıyor.Fakat dediğim gibi matlaştırıcı etkisi, kuru ciltlere kesinlikle yaramayacaktır,karma ciltlerin kuru bölgelerine de iyi gelmeyecektir.Yağlı,akneli ciltler ve yağlı T bölgesine sahip herkesin severek kullanacağına inanıyorum.
Şişe tasarımı da çok ince düşünülmüş buzlu cam benzeri,matlaştırılmış kalın plastik bir şişesi var.Ayrıca kilitli kapak sistemiyle akma,kokma sorunu yaratmayan 200ml.'lik oldukça bereketli bir ürün.Ben aldığımda fiyatı 25tl civarındaydı boyutuna ve işlevine göre uygun fiyatlı.Ayrıca hassasiyeti olanlar için söyleyelim ürün kokusuz ve renksiz.Benim tekrar geri dönebileceğim bir tonik oldu.Aranızda kullananlar varsa ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.Yağlı ciltlere uygun tonik önerilerinizi de bekliyorum.Sevgiler hoşçakalın.

6 yorum:

 1. Bir donem bende kullanmis ve cok sevmistim cok yagli olmamasina ragmen yazin cok terleyen ciltlerde de makyaj oncesi vs. ise yariyor, sevgiler

  YanıtlaSil
 2. markozi box dan ben de aynen senin gibi araştırmadan nolcak ya alt tarafı 1 kez kullanır beğenmezsem atarım diye aldığım bu ürün,bana tonik kullandırmayı sevdirdi :) Çok memnunum ben de ve bitince kesinlikle tekrar alacağım canım :) Çok güzel bir inceleme yazısı olmuş,sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın bazen es kaza ürün keşiflerimizde memnuniyet daha yüksek oluyor (: xx

   Sil
 3. Sadece nette mi var bu tonik yksa eczanelerde flan bulabilir myiz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neredeyse tüm eczaneler satar Avene markasını bulabilirsin kolayca sadece nette değil (:

   Sil