21.3.14

Nars Guy Bourdin One Night Stand - Allık Paleti

Günaydın!Aylar önce,instagram'dan takip edenler bilir bu arada hazır eliniz değmişken sizde edin (: , bu koleksiyonu görüp,allık paleti için çıldırmıştım.Hem Nars'tan hiç allığım yoktu hem de denemek istediğim tüm renkler bir aradaydı.Acaba ülkemize gelir mi falan derken geldi ve geldiği gün gitti (:
Alamayan çok arkadaşım oldu ve gerçekten alamasam bende çok üzülürdüm.Üstelik aksilik bu İzmir'de bile değildim hemen telefonla ayırttım ve gelince de hemen paletime kavuştum.Şunu açık söyleyeyim daha önce hiç Nars ürünü kullanmadım,birçok kişi aldığının ertesi günü yazısını yazdı fakat benim markayla ilk tanışmam olduğu için bu imkansızdı.Neyse fazla uzatmadan başlayalım;
Kutusunun harikalığından,şıklığından falan bahsetmiyorum.Her şey gözler önünde zaten.Bu allık paletini istememdeki en büyük etken hem Nars allıkların kalıcılığı ve pigmentasyonu hakkındaki efsaneleri test etmek hem de içerisinde 1 aydınlatıcı , 1 bronzer ve 4 farklı ton ve renkteki allığa bir kerede sahip olmaktı.
Şu renklerin güzelliğine bakın her defasında tekrar aşık olunası bir palet.Keşke koleksiyon ürünü değil de kalıcı seride olsa çünkü ne yazık ki paletteki 3 renk sadece bu koleksiyon için özel üretim istesekte yok yani.
Devotee;Bu koleksiyon için özel üretilmiş ne pembe ne sarı krem tonlu harika bir aydınlatıcı.Asla yüzü parıl parıl bir hale getirmiyor çok yerinde sağlıklı bir ışıltı katıyor.
Laguna;Tüm dünyanın göz bebeği diyebiliriz,özellikle beyaz tenlilerin geleneksel bronzer'ı,çamur gibi kirli bir görünüm bırakmadan güneşten bir öpücük konduruveriyor yanağınıza.Simli değil fakat hafif yansımalı aydınlık bir görünümü var yani tamamen mat değil.
Mistinguette;Palette beni en çok korkutan renk diyebilirim.Tam bir barbie pembesi,mavi alt tonlu ve mat bir allık yani tebeşir tozu gibi duruyor uzaktan bakınca.Fakat hiç korktuğum gibi değilmiş beyaz tenlilere harika yakışan, tende kremsi bir hal alan yumuşacık bir pembe.Yine sadece bu koleksiyona özel renklerden.
Deep Throat;En favorim,göz bebeğim.Bu paleti almadan aylarca gidip gelip baktığım fakat fiyatından dolayı bir türlü kendimi ikna edemediğim bir allıktı ''Deep Throat'' fakat bu paletle birlikte kavuşunca istemekte ne kadar haklı olduğumu gördüm.Pembelik içeren bir şeftali ve içinde çok minik ışıltılar barındırıyor.Bu allığı denemeden sakın şeftali bana yakışmıyor demeyin çünkü denedim ve gördüm (:
Orgasm;Karşınızda Nars'ın en çok satan allığı ve gelmiş geçmiş en çok satan ürünü.Ürünü kullanmadan o kadar çok Nars orgasm'a benziyor bu dediğim allık vardı ki elimde hepsini karşılaştırdım alakası bile yokmuş.Hatta isteyenler olursa böyle bir yazı yazmayı düşünüyorum.Şeftali gözüken fakat sürdüğünüzde daha pembemsi duran,minik altın ışıltılara sahip kalıcı seriden bir allık Nars Orgasm efsanesi kadar varmış gerçekten.
Goulue;Koleksiyona özel renklerden biri daha tam bir sonbahar rengi.Gül kurusu denen tonda, mürdüm ve pembeyi bir arada barındıran harika bir allık fakat pigmentasyon göz önüne alındığında asla hatayı affetmeyen bir anda ''Al Yanak Fadime'ye'' döndüren allığın ta kendisidir.

Efsane gerçekten doğruymuş sizlere sadece onu söyleyebilirim.İçlerinden hiçbirini ayırmadan hepsinin kalıcılığı ve pigmentasyonu mükemmel.Renkleri birebir veriyorlar.Kullandığım süre içerisinde asla sivilcelenme vs. yapmadılar.Kısacası hala aşk yaşamaya devam ediyoruz biz.Nars'ın tekli allıklarının 4,5 gr. ve 80 küsür olduğunu düşünürsek,bu paletteki her allığın 4 gr'lık boyutu 155tl'yi fazlasıyla hakettiğini söyleyebilirim.Yani yine olsa yine alırım.Keşke her marka koleksiyon ürünlerini aynı kalitede yapsa çoğunun koleksiyon ürünlerinde ne kadar savsakladığını biliyoruz.Bence 4,5gr'lık devasa boyutlu ürünler yapıp yüzlerce liraya satacaklarına, daha az gramajlı (delux boy gibi mesela) ürünler yapıp her kitleye hitap etseler çok daha güzel olur.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda merak ediyorum?
Sevgiler hoşçakalın..

1 yorum:

  1. EDİT : İlk kullanımlarımda hem renklerini güzel veren hem de yumuşacık olan allıklar birkaç kullanımdan sonra hem tebeşir gibi toz toz oldular hem de taşlaştılar.Yani verdiğim paranın belki yarısını hak eder ama tamamını asla değil.Kısacası alamadım diye üzülmeyin,koleksiyon ürünü almayin!!!

    YanıtlaSil