8.4.14

Nivea Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Günaydın!Birkaç hafta önce ''Nivea''dan harika bir paket aldım.Denemem için yeni çıkan Makyaj Temizleme Suyunu göndermişler.Şans bu ya;paket gelmeden iki gün önce, blog da hakkında çok konuşulan üç farklı makyaj temizleme suyunu incelemiştik hatırlarsanız.Yazı için tık tık.Benim için galip gelen Bioderma H2O olmuştu bakalım Nivea'yla neler yaşamışım (:
Neden Sevdim;
 1. Daha önce burada dediğim gibi benim için en önemli özellik göz ve göz çevremi yakmamasıydı.L'oreal'den bu yüzden nefret ettim,ne yazık ki garnier de yaktı.Sadece Bioderma bu konuda sınıfı geçmişti benim için.Ama Nivea benim kurtarıcım oldu defalarca denedim kesinlikle ama kesinlikle gözlerimi yakmadı.Kızarıklık,hassasiyet,kaşıntı,yanma hiçbirini yaşamadım.
 2. Bildiğimiz makyaj temizleme sularından biraz daha farklı bir içeriği var.İçerisinde Dexpanthenol ve Üzüm çekirdeği yağı var.Yani hem temizliyor hem besliyor.Ki üzüm çekirdeği yağını ben göz çevremde de kullanıyorum.Kalıtsal olmayan morluklar ve minik çizgilere iyi geliyor.
 3. Paraben,renklendirici ve parfüm içermiyor.
 4. Waterproof maskaraları rahatlıkla çıkarıyor ki işte tam olarak burada Bioderma'yı solladı.Nivea'nın içerisinde yağ olmasının avantajı göz makyajını bir pamukta komple söküp atıyor.Ayrıca ten makyajında da oldukça başarılı bir temizlik sağlıyor.
 5. Göz çevrem hemen yağ butonu yapmaya meyillidir.Fakat bu süre zarfında hiçbir yağlanma,sivilcelenme problemi yaşamadım.Cildim içinde geçerli.
 6. Ne çok büyük ne de çok küçük bir gramajı var 200ml. sanıyorum 15-20tl civarındadır,indirimlerde çok daha uyguna alınabilir.
Neden Sevmedim;
Açık konuşmak gerekirse sevmediğim hiçbir özelliği yok!Sadece bir uyarı yapmak istiyorum buradan Tüm Firmalara ve size;aynı bu ürünün şişesinde de yazdığı gibi yeni moda makyaj temizleme sularının hepsinde şu ibare var; ''Sadece yüzünüzü şöyle bir silin,durulamaya gerek yok.'' İşte orada bir dur derler adama!Bir kere fondöten,pudra,nemlendirici,bazdı cazdı derken cildimiz gün içinde milyon tane maddeyi emiyor.Ben kesinlikle, pamukla şöööyle bir silmenin gece rutini için bir bayana yeterli olacağını düşünmüyorum.Yani çoğunuz biliyor artık cildi iyice temizledikten sonra nemlendirmek ve dinlendirmek gerektiğini.Ama ya Blogları takip etmeyenler veya makyaja ilgisi olmayanlar!!!! Haliyle alıp üzerindeki talimata göre kullanacak insanlar.İçinizde bu şekilde kullanan varsa da bilemiyorum fakat benim kesinlikle önerdiğim,cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir temizleyiciyle temizlemek hatta haftada en az 3 gün fırça kullanmak derin temizlik için.
Kısacası ben sevdim Bioderma'yı hep cepte tutacağım fakat yeni gözdem kesinlikle Nivea artık sürekli alırım çünkü aradığım tüm özellikleri barındırıyor.Sizler ne düşünüyorsunuz merak ediyorum?
Sevgiler hoşçakalın..

2 yorum:

 1. Bende bunu denedin mi diye sormuştum tesadüfe bak =) Beğenmene sevindim birde Cyrene markasının var makyaj temizleme suyu benim bilgdiğim geriye bir o kaldı, bunun üzerine onu da dener misin bilmem :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denk gelmişiz bak (= Yok ya bunu sevdim diye bu işin peşine bırakıcak değilim ((= ama sevmediklerimi bitirememe özrüm var 4 şişeden en azından 1i bitsin cyrene'i de deneyeceğim.

   Sil