7.4.14

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Günaydın!Basit ama günlük hayatta işimizi kolaylaştıran püf noktaları çok seviyorum.Bazı bilgiler paylaştıkça çoğalır,bilenler bilmeyenlere anlatsın diyelim ve başlayalım (:

İster simli ister flaky ister dokulu ve isterseniz de kalın yapılı ojelerinizi çıkarabileceğiniz bu yöntem sadece birkaç dakikanızı alacak!Sadece simli oje böyle çıkar diye bir dayatma yok tabiki normal ojenizi de bu yöntemle çıkarabilirsiniz ki ben max. düzeyde üşengeç olduğumdan bu kısmı üzerime alınmıyorum (:
 1. Tırnağımdaki oje ''Textured Nail Polish'' denen yani hem dokulu hem simli ne ararsanız olan bir oje ve normal pamukla silerek çıkarmak tek tırnakta 45dk. falan sürer sanırım (: Oje Rimmel London'ın Yılbaşı Koleksiyonunda çıkardığı ''Space Dust'' serisinin, 007 Shooting Star rengi.
 2. Gerekli Malzemeler;Pamuk,aseton,makas,alüminyum folyo.Pamukları tırnak büyüklüklerinize göre top top parçalara ayırın.Keza folyo'yu da tırnaklarınızı kaplayacak ölçüde parçalara kesin.
 3. Top top ayırdığımız pamukları tamamen ıslanacak şekilde asetonlayın.Her bir tırnağınızın üzerine asetonlu pamuğu yerleştirip,uygun boyutta kestiğiniz folyoyu pamuklu tırnaklarınızın üzerine sarın,iyice sıkştırın ki hava almasın.İlla folyo olmak zorunda değil amaç tırnağın hava almadan asetonla etkileşime girmesi.Dikiş yüksükleri,küçük krem kapakları,streç film,ameliyat eldiveni bile olur.Tüm tırnaklarınızı kapladıktan sonra 5dk. bekleyin.Süreyi siz belirleyin fakat 5 dk.'dan çokta uzun olmasın ki aseton tırnaklarınızı iyice kurutmasın.
 4. 5 dk. bekledikten sonra folyoyu, açarak değil de, tırnağınızın ucuna bastırarak çekin çıkartın tırnaklarınızdan.İşte en sevdiğim kısım bastırarak çektiğimiz için 4. resimde arkada göreceğiniz gibi oje pamuklara kalıp halinde çıkıyor (: 
Simli ojeleri,tırnak yüzeyinizi zedelemeden çıkarmak istiyorsanız mutlaka bu yöntemi deneyin.Eğer pamukla ovarak çıkartmayı denerseniz hem saatlerinizi alacaktır tamamen temizlemek hem de tırnak yüzeyiniz de bastırmaktan ve simlerden dolayı çizilmeler ve çöküntüler oluşacaktır.Deneyenlerin ve farklı yöntemi olanların yorumlarını bekliyoruz.
Sevgiler hoşçakalın (:


12 yorum:

 1. Biodeep asetonu kullanıyorum gerçekten çok başarılı. :) biraz fazla sıkıyorum, tüm tırnaklarıma pamuğu biraz emdiriyorum yani ojeleri ıslatıyorum sonra silmeye başlıyorum zorlamıyor hiç. :)

  YanıtlaSil
 2. Bu tüyo için teşekkürler! Yarın akşam streç filmle deneyeceğim. Simli ojeleri çok seviyorum ama çıkarma kısmı beni yıldırıyordu. Bu yöntemi becerebilirsem harika olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hava almamasına dikkat edin lütfen rica ederim (:

   Sil
 3. Bilgi için çok teşekkürler 😊 gerçekten simli ojeyi çıkarmak büyük eziyet! Bazen sırf bu yüzden sürmekten vazgeçtiğim zamanlar oluyo 😂 bu kadar da üşengecim 😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim,ahh sorma üşengeçlik bende de had safhada (=

   Sil
 4. Bu fikri çok sevdim, simli ojeleri bende severek kullanıyorum. Ama silmesi işkence geliyordu. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim beğenmene sevindim bir kere alışınca kolay geliyor daha sonra (=

   Sil
 5. Çok etkili bir yöntem ben de bir kaç kez kullandım ve memnun kaldım:))

  YanıtlaSil
 6. Çok yararlı bi Paylaşım en kısa zmanda deneyeceğiz :)

  YanıtlaSil