26.5.14

Essi ile Güzelleşelim!

Günaydın!Uzun zamandır keyifsiz olduğum için ancak fırsat bulup sizlerle paylaşıyorum bu yazıyı.Geçen haftalarda nazik davetleri üzerine Essi Ailesiyle buluştuk ve çok keyifli saatler geçirdim.Kısacası bol fotolu ve eğlenceli bir yazı sizleri bekliyor.
Özel Essi Polkliniğin'den kısaca bahsetmem gerekirse,Türkiye'nin pek çok şehrinde, 19 farklı poliklinik  şubesi bulunuyor.Her şube birbirinden seçkin sağlık çalışanları ile hijyenik koşullarda hizmet sunuyor.Ki benim en dikkat ettiğim özellik budur,kuaförden bozma adı ''Güzellik Merkezi'' olan sadece 5-6 aylık bir sertifikayla boyundan büyük hizmetler sunan kişi ve kişilerce iş yapan kurumlardan her zaman uzak durmuşumdur.Lütfen ama lütfen ''Poliklinik tabanlı olmasına ve hali hazırda sağlık çalışanları (Dr.,hemşire vs.) bulundurmasına dikkat edin.
İçerinin tasarımından,şıklığından bahsetmiyorum bile fakat beni en rahatlatan an sıcacık gülümsemeleriyle,birbirinden güzel hanımların beni karşılaması oldu.Tabi hararetli sohbet esnasında fotolar hep unutulmuş (: 
Önce dünyalar tatlısı Dr. Ezgi Torunoğlu ile bol bol sohbet ettik.Sorularla biraz bunalttım kendisini,bu böyle mi, şu şöyle mi,nasıl oluyor diye (: Sağolsun sıkılmadan her sorumu ayrıntılarıyla açıkladı.Ki beni en rahatlatan konu şu oldu,eğer kafanız karışıksa,hangi işlem ne amaçla yapılır?,yapıldığında sonuç ne olur?,etki ve tepkileri nelerdir? merak ediyorsanız,Essi Narlıdere'ye gidip hiçbir ücret ödemeden tüm sorularınızı sorarak ve ortamın koşullarını bizzat görerekte karar verebilirsiniz.İnanın kendinizi çok rahat hissediyorsunuz,zaten kendilerininde söylediği;''Burası bir ticarethane değil,biz insanların mutlu ayrılması ve keyif almaları için hizmet veriyoruz.'' Anlık sorularınız için  ve bilgi dolu paylaşımları takip etmek için Dr. Ezgi Torunoğlu'nun sayfasını takibe almayı unutmayın tık tık.
Bana Cilt Bakım'ı uygulandı ve sağolsun Dr. Hanım bana Bakım Odasına kadar eşlik etti.Evet ben davet ve tanıtım üzerine gittim fakat zannetmeyin ki sizlere farklı bir muamele uygulanacak,gelen her misafirlerine aynı ilgi ve alakayı gösteriyorlar orada bizzat şahit oldum.
Daha sonra cilt bakımı için sevgili Est. Ayla Karadeniz ile koyu bir sohbete başladık.Çok keyifliydi yine onuda sorularımla bunalttım.Hem sizler hem kendim için saatlerce sordum da sordum (: Sabrına ve ilgisine teşekkür ediyorum.Makyajım temizlendi,ardından cilt analizim yapıldı.Yağlıya dönük karma fakat hassas bir cildim olduğunu saptadık,nem dengesi ise BOL SU içtiğimden oldukça iyi durumdaymış.Tüm ürünler ve işlemler, cilt tipime ve hassasiyet dereceme göre ayarlandı.Beni en çok sevindiren nokta buydu neden mi?Çünkü hali hazırda İzmir'de cilt bakımı için gittiğim Güzellik Merkezi'nde bana uygulanan işlemler zaten evde uygulayabileceğim işlemlerdi,tek extrası sadece cilde buhar verilmesiydi.Ki onuda halletmek çok kolay cilt bakımınızı duştan sonra yaparsınız olur biter.Temizleme,peeling ve nemlendirme ile kısıtlı sıradan bir cilt bakımı uygulanıyordu.Fakat Essi'de buhardan tutun, maske,gözenek sıkılaştırma vs. hepsi cilt tipime uygun ürünler ve cihazlarla yapıldı.Yani cilt bakımı sadece siyah nokta sıkmaktan ibaret değilmiş sanırım hayatımda ilk kez cilt bakımı yaptırmışım Essi'de onu farkettim.
Cildimde sıkıntı ve stresten pütürcükler doluydu,göz çevremde yağ butonlarım ve sol yanağımda da  tek bir sivilcem vardı.Cildim temizlendikten sonra,buhar verildi fakat buraya dikkat edin,normal bildiğimiz çeşme suyuyla bir buhar değil.Yağlı ciltlere uygun olan ''Ozon'lu Buhar'' verildi.Ayla Hanım kuru ciltlere kesinlikle ozonlu buhar verilmemesi gerektiğini,yağlı ciltlere uygun olduğunu fazla sebumu (yağı) dengeleyip cildi sterilize edeceğini söyledi.Enteresan bir işlemde şuydu ki buhar verilmeden önce ''RENlive'' markasının nemlendirici jel maskesi uygulandı.Neden diye sordum tabi (: çünkü diyorum ya, ''düz buharı temiz cilde tut '' repliğine öyle bir alışmışız ki bilmediğim pek çok şey öğrendim.Meğer nem maskesi çok hızlı emilen bir nemlendirici görevi görecekmiş,yüzüme ozonlu buhar tutulurken cildin emdiği buhar haricinde bu jel ile etkileşime giren ozon ve oksijen de cilde nüfuz edecekmiş.Yani verilen buhar öylesine,yüzeysel tutulmuyor,cildinize hapsedilerek yağı dengeliyor bu sayede.
Sonrasında yumuşayan cildin temizlik işlemi başlıyor.İşte bu kısımda Ayla Hanımın değerini daha iyi anladım (: Dediğim gibi daha önce yaptırdığımda kıpkırmızı,delik deşik,ağrılı bir suratla çıkmıştım cilt bakımından.Fakat Ayla Hanım'ın eli hafif dediklerinde şaka yapmıyorlarmış.Cildimi itina ve sabırla tek tek temizledi, siyah noktalardan ve yağ butoncuklarından arındırdı.En merak ettiğiniz konunun yağ butonları (milia) olduğunu biliyorum.Daha önce defalarca söylemiştim ben devlet hastanesinde bedava diye gidip yaktırmaya çok sıcak bakmıyorum.İnsülinli iğnelerle temizlendiğinde hem acısız hem hasarsız bir işlem oluyor aynı zamanda cilt bakımınızı da yaptırmış oluyorsunuz.Dediğim şekilde minik kıl gibi iğnelerle milia'larım da temizlendi ve hem cildim hem psikolojim inanılmaz rahatladı.Bu arada uyarmadan edemeyeceğim yağ butonu konusunu asla ertelemeyin,eğer sonraya bırakırsanız o butonlar zamanla yer yapıyor ve sertleşiyor çok daha farklı oluşumlar ve lekeler bırakabiliyor.En başında önlem alın lütfen.
Daha sonra tüm cilt arındırma işlemlerinden sonra geldi cildi beslemeye ve gözenek sıkılaştırma işlemine.High Frekans,denilen bir cihazla hem cildim sterilize edildi hem de gözenekler sıkılaştırıldı.Düzenli uygulandığında lekeler ve gözenekler üzerinde harika etkileri oluyormuş hiç bilmiyordum bana ilk kez uygulandı cilt bakımı esnasında bende şaşkındım (: Ama anlık gözlemlediğimde bile gözenekler üzerindeki etkisini hemen farkettim hele bir de düzenli uygulamada yağlı ciltlerin gözenek sorununa kökten çözüm olur.
Daha sonra maskem uygulandı dediğim gibi Essi Polikliniği ve çalışanları her ayrıntıyı sizler için düşünüyor, cildim karma olduğundan çok yağlı bölgelere daha mentollü ve yağ dengeleyici bir maske kullanılırken,daha kuru olan yanak bölgeme ise daha farklı olan nem maskesi uygulandı.
Tüm cilt bakımım RENlive ürünleriyle yapıldı.Seri o kadar geniş ki maskenden,toniğe,sıkılaştırıcı jellerden,temizleme sütlerine kadar hepsi profesyonel ve dermokozmetik ürünler.Bu resimde kullandığımız maske ise ayrıca hoşuma gitti çünkü yanak bölgem daha kuru dediğim gibi nem ihtiyacını verecek bir nem maskesi uyguladık ve içeriği tamamen zararsız olduğundan göz altı gibi hassas bir bölgeye bile uygulanabiliyor.

Sıra geldi en keyifli ve en rahatlatan aşamaya, tüm cilt bakımı işlemim bittikten sonra Essi bünyesinde bulunan yine harika bir marka olan ''Morjana'' markasının ürünleriyle el ve dekolte bölgesi masajım yapıldı.Cilt bakımı Essi'de oldukça geniş bir yelpazeye sahip ister daha kesenize uygun mini bir bakım alabiliyorsunuz istersenizde tam kapsamlı bir bakım yapılıyor fakat her bakımda dekolte masajı mutlaka yapılıyormuş.İnanın ne sinir kalıyor ne stres kuş gibi hafifledim (: Yine Morjana ürünleri Body butter'larından,masaj yağlarına,vücut sütlerine kadar oldukça geniş bir ürün çeşidine sahip.Kokularına da mest olmamak elde değil hele ki Ayla Hanım'ın maharetli ellerindeyseniz (:
Bana da bu harika hediyeleri hazırlamış Essi Ailesi çok teşekkür ediyorum.Markaları işlemler esnasında çok sevmiştim fakat denemediklerimi hediye ederek beni daha da mutlu ettiler,yakında kullanıp yorumlayacağım takipte kalın.
Özel Essi Polikliniği bünyesinde birçok hizmeti verebiliyor.Pilates,zayıflama,bakım,kalıcı makyaj,tedavi... diye devam ediyor.Yani sadece güzellik için düşünmeyin her şeyi , onlarında dediği gibi Önce sağlık,güzellik arkasından gelir (: Mesela ben yakın zamanda tıbbi pedikür için gitmeyi planlıyorum.Hem pedikür hem batık tırnaklar,nasır tedavisi birçok işlem uygulanıyor.Kısacası her şey tıbbi koşullarda ve özenle yapılıyor.
Yakında İzmirli takipçilerim için bir sürprizim olacak takipte kalmayı unutmayın.
Essi Ailesine Başak Hanım'a,Ayla Hanım'a ve güzel Dr.'umuz Ezgi Hanım'a bu güzel davet için ve keyifli bir gün yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum.
Eğer sizde Özel Essi Polikliniğinde kendimi özel hissetmeliyim diyorsanız tık tık.
Sevgiler Hoşçakalın..


2 yorum:

  1. Ayla hanım'ı çok sevmiştim ben deee:)ekip olarak süperler zaten, doktor hanım da çok güleryüzlü ve ilgiliydi. Süper bir deneyim olduğuna eminim biz de çok memnun kaldık blogca:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet çok keyifliydi sizinde eğlenmenize sevindim (:

      Sil