12.5.14

Snail Aydınlatıcı Maske

Günaydın!Dün Instagram'da Pazar bakımıma hangi maskeyle başlamalıyım dedim ve çoğunluk Snail Aydınlatıcıyı Maskeyi seçti.Hakkında birkaç kısa bilgiyle maskeyi ve etkilerini sizlere tanıtmak istiyorum.Hala Instagram'da beni bulamayanlar tık tık.
Gratis'in Anneler Günü indiriminde aldığım tüm maskeler bunlardı.Hiçbirini denemediğim için içlerinden birini sizinle birlikte seçtik ve biraz pazar keyfi yaptım.
Ben tek bir kağıt maske sanıyordum fakat çift aşamalı bir maskeymiş.Gratis'in %50 indirimiyle 1.75tl'ye aldım.Sanırım başka çeşitleri de var emin değilim fakat indirimin ilk günü gitmeme rağmen bunu bulabildim.Aynılarından fazla almak yerine hiçbiri hakkında fikrim olmadığından her bulduğum maskeden bir çeşit aldım.
Maske tırtıklı kısmından 2'ye bölünüyor üst kısmında;jel şeklinde ''arbutin'' içeren bir ampul yani serum var.Arbutin uzak doğu kökenli ürünlerin çoğunda var.Asyalılar pürüzsüz beyazlığa taktığı için,aydınlatma amaçlı kullanılan bir madde.Alt kısmında ise yüz hatlarınıza uygun,salyangoz ektresi içeren, tonikli,ıslak bir kağıt maske var.Önce 1. kısmı,tüm serumu cildinize sürüyorsunuz daha sonra 2.kısmı kağıt maskeyi serumlu cildinize, hava boşluğu kalmayacak şekilde oturtuyorsunuz.
 1. Verdiği serin his güzeldi,20dk. çok uzun gelmiyor bekleme süresi olarak korkmayın.Yani bu duruma alışkın olmayanlar,yüzünde yapışık bir maskeyle daralabileceğini düşünebilir fakat ıslak,serin bir histen başka bir sıkıntı yaratmıyor.
 2. Maskenin adı da içeriği de Salyangoz fakat bu sizi korkutmasın öyle böcekli,enteresan birşey falan değil (: Kokusuz renksiz bir jel sadece.Binlerce yıldır Salyangoz zaten bakım amaçlı kullanılıyor.Yaptığım araştırmalara göre leke,yanık vs. tedavilerinde bile kullanılıyormuş çok eski zamanlarda.
 3. Fiyatı oldukça uygun ve pratik bir ürün.
 4. 20dk. maskeyi cildimde beklettim daha sonra maskeyi çıkartıp,yüzümde kalan serumu ellerimle cildime yedirdim ve yıkamadım,öylece bıraktım.Bu kısım benim için biraz sıkıntılıydı çünkü yapış yapış bir hissi var yani bu his 5-6 saat kadar da sürdü.Fakat yıkanırsa hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorum,serumun cildinize nüfuz etmesini bekleyin sabırla.
 5. Bahar dönemi alerjilerin azdığı bir dönem,resmen oksijene bile alerjim var havadan bile kaşıntı geliyor (: Beni en çok korkutan yüzümde alerji vs. yapmasıydı.Fakat alerji,kaşıntı,kızarıklık,sivilcelenme ,küçük kabarcıklar.... hiçbirini yapmadı.Gayet normal bir süreçti.
 6. Cildim ürünü tamamen emdikten sonra o kadar nem ağır gelir yağlandırır diye düşündüm fakat şuan yumuşacık gerçekten sevdim.Hele kuru ve karma ciltlerin benden de çok seveceğine inanıyorum.
 7. Tabiki leke ve sivilcelerimde aydınlanma,açılma vs. olmadı ki tek kullanımlık maskelerin mucize şekilde yarım saat içinde bunu yapacağına inanarak almıyorum zaten.Fakat cildin ihtiyacı olan nemi,bakımı fazlasıyla karşıladığına inanıyorum.
Ahahaha!Buyurun maskemiz budur (: Keşke testere yerine MASKE diye bir korku filmi yapsalarmış,zira şunu gece yapsak ani krizlere neden olabilir ((:
Bunu da Pazartesi sendromunuzu yok etmek için koydum,ben baktıkça gülüyorum.Benim kaşık kadar suratıma tabiki büyük geldi (: Hatta baştan yanlışlıkla burun deliklerim kapandı boğuyordum kendi kendimi bakım uğruna ((: Dediğim gibi muhtemelen sizede büyük gelecektir, ortalama ,öylesine bir ölçüde oluyor genelde kağıt maskeler,göz çevrenize fazla girmeden yüz hatlarınıza uygun şekilde,hava alan noktaları elinize bastırarak yapıştırmanız yeterli.Ben tekrar alırım buldukça oldukça keyifliydi.Cildimde belki görülür dercede olmasa da psikolojik olarak bir aydınlanma hissettim ben (: Merak edenlere tavsiye ediyorum.Kağıt maskeler yazısı devam etsin istiyorsanız elimdeki tüm kağıt maskeleri kullandıkça böyle ufak yazılar paylaşabilirim.
Sevgiler hoşçakalın..

5 yorum:

 1. Bende sivilce yapmıştı bu maske hiç sevmemiştim =(

  YanıtlaSil
 2. ayynısından bende almıştım gratis indiriminden ve yazını görünce çok sevindim:) benimde çok kuru bir cildim var ve baya bir nemlendiriyo demişsin. en yakın zamanda yapıcam o zaman. fotoğraf güzeldi:):)

  YanıtlaSil
 3. Bu maskeyi yaptığımda odaya gireceğim zaman eşime " ben geliyorum korkma " diye sesleniyorum :) Her defasında irkiliyor çünkü beni maskeli görünce :D

  YanıtlaSil
 4. Bu maskelerle hic rahat duramiyorum ben ya ayaga kalktigimda falan sanki boyle yuzumden ucup gitcekmis hissine kapilip robot gibi kaliyorum :D

  YanıtlaSil
 5. Bende inanılmaz bir sivilce yapti hayatımda ergenlik sivilcem bile çıkmazken okadarda çok aldimki ne hal yiyeceğini bilemedim şimdi 😕😕😕

  YanıtlaSil