17.9.14

Prozinc - Saç Bakım Maskesi

Günaydın!Saç bakımına verdiğim önemi artık hepiniz biliyorsunuz.Zor bir saç tipim olduğundan deneme yanılma yöntemiyle birçok ürün hakkında fikir sahibi oldum sayılır.Hem günlük fıslat ve çık , sür ve çık tarzı ürünleri seviyorum (: hem de yoğun bakım sağlayan. saç bakım yağları,yoğun saç maskeleri tarzı ürünleri seviyorum.Bugün sizlere tanıtacağım maske ise yine sonuç odaklı , yani bir vaadi olan fakat market ürünü olmayan profesyonel bir saç bakım maskesi.Prozinc Saç Bakım Maskesi ile neler yaşadım merak ediyorsan bir tık aşağıda...
Maskenin kullanım şekli ve vadettiği faydalar aşağıdaki gibidir!
Saç dersini arındırmaya, saç dökülmesini önlemeye, hasarlı saça kaybettiği elastikiyet ve canlılığı kazandırmaya yardımcı olur.
Bitkisel bir kompleks olan Sanicapyl kepeğin önlenmesine, sebum kontrolüne, kaşıntı gibi hassasiyetlerin giderilmesine yardımcı olurken saç dersinin nemlendirilmesine, dinlendirilmesine ve arındırılmasına da katkıda bulunur.
Saçın parlamasına, yumuşaklık kazanmasına ve kolayca şekil almasına yardımcı olur.
Trichogen sağlıklı saç gelişimi için uygun ortamın sağlanmasına yardımcı olur.
Protein yapısındaki phytokeratin sayesinde saçınızın zamanla tarama, fön, hava kirliği ve güneş ışınları nedeniyle kaybettiği elastiket ve canlılığı geri kazanmasına yardımcı olur.
Tüm saç tiplerine uygundur.
Dermatolojik olarak test edilmiştir.
Renklendirici içermez.
Paraben içermez.
Kullanım şekli :
Saçlar şampuanlanıp durulandıktan sonra Prozinc Saç Maskesi'nden avuç içine yeterli miktarda alınır. Dairesel hareketlerle şaç derisinden uçuna kadar saça yedilir. 2-3 dakika bekletilir. ve iyice durulanır. Durulama işlemi bekletme işleminden daha uzun olmalıdır. Daha etkin bir sonuç için Prozinc Saç Şampuanları ve Prozinc Saç Kremleri ile birlikte kullanılması önerilmektedir.
Gelelim benim olumlu ve olumsuz deneyimlerime;
*Öncelikle ben ambalajını çok sevdim,aslında pek bir özelliği olmayan plastik bir ambalaj gibi duruyor fakat şeffaf olduğu için ve sanki iç içe iki kavanoz varmış gibi gözüktüğünden bana çok estetik geldi.Sizde benim gibi önce göze hitap etsin diyenlerdenseniz seveceğinize eminim.
*Cam olmadığı için banyoda , aman düştü mü kırıldı mı zorluğu yok.Oldukça hafif ve taşınabilir olduğu içinde birkaç günlük tatillerde benimle geldi.Fakat yinede kavanoz yapıda olması yerine tabiki tüpte olmasını tercih ederdim.
*150ml. bana neredeyse 2 ay yetti oldukça bereketli.Şurada yazdığım JF maskem gibi hemen bitip beni üzmedi (: Yapısı ne saç kremi kadar sıvı ne de butter kıvamı kadar koyu, orta kıvam ve kolay uygulama sağlayacak bir yapıda yani saça dağıtması zor olmuyor, böylelikle 1 avuç yerine 3 avuç ürün kullanmamış oluyorsunuz.
*Saç diplerime kolay kolay her şeyi sürmeyeceğimi defalarca söyledim aynı şekilde bu maskede de korkmuştum ilk etapta fakat daha iyi gözlemleyebilmek adına mecburdum saç dibime kullanmaya.Nitekim hiç korktuğum gibi olmadı.Hiçbir hassasiyet veya kepek yaratmadı kafa derimde.En sevdiğim özelliğiyse 3 ay boyunca deniz-güneş-kum üçlüsünden çalı süpürgesi olmuş saçlarımın dökülmesini neredeyse durdurdu ve yumuşacık yaptı.Yani % olarak oran vermem gerekirse; saçlarım aşırı dökülüyordu, bazen mevsimsel bazen havadan sudan,stresten... Her koşula tepki veren saçlarım, %60 - 70 oranından dökülme probleminden kurtuldu.
*Haftada iki kez kullandım ki yaz'ın neredeyse her gün saçımı yıkamak zorundaydım sürekli denize girdiğim için maskeyi kullandığım zamanlarda extra bir saç kremi kullanmadım verdiği yumuşaklık hissi benim için yeterliydi.
*Fiyat performans açısından oldukça sevdiğim bir maske oldu ki sırf blog'da bile yazdığım farklı bir sürü maske var ne yazık ki hepsinden aynı performansı alamıyorum.Hele bir de indirimlerde yakalarsanız kaçırmayın derim.
*Son olarak en sevmediğim özelliğiyse,çoğu dermokozmetik markada ve parabensiz,bitkisel ürünlerde olduğu gibi o ilaçımsı koku.Bu maskede tam olarak tüplü otomobil gibi kokuyordu nedense her duşta tüpü açık bırakmışımda gaz kaçağı varmış hissi uyandırdı bende (: Ama güzel kısmı korkmayın kokusu kalıcı değil çıktığınızda hiçbir sorun yaratmıyor.Güzellikte her yol mubahtır ne de olsa hele ki mevzu bahis saçlarımsa ((:
Benim deneyimlerim bu şekildeydi ki aslında şampuanı ile birlikte bu maskeyi kullansam sanki bomba etkisi yaratacak gibi bir his vardı içimde.Fakat yazın oldukça meşgul olduğumdan şampuanı almayı unuttum çünkü özellikle şampuan hakkında çok olumlu yorumlar duydum.Eğer benim gibi, Saç bakımımı ihmal etmem maskeler en sevdiğimdir! diyorsanız bu maskeyi değerlendirin derim.
Sevgiler hoşça kalın...
--Denemem için beni Prozinc'le tanıştıran Dermotek Ailesine Teşekkür Ediyorum.
--Artık beni tanıdığınız için yorumlar objektiftir vs. kısmını yazmıyorum bile (: Öpüldünüz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder