15.10.14

Palmolive - Body Butter Jeli

Günaydın!Bugün miss kokulu misafirlerimiz var.Lafı fazla uzatmadan konuya geçeceğim çünkü farkettim ki uzun zamandır yazmadığım ve sizlere anlatmayı özlediğim için çenem fazlasıyla düşmüş (: Duşta mis kokmayı kim sevmez ki? Eğer yazının devamını merak ediyorsanız tık tık.
Çok sıradan duş ürünlerini ;şampuan,duş jeli vs. tanıtmamaya çalışıyorum sizleri sıkmamak için.Fakat bu ürün aynı şurada anlattığım ve bayıldığım ürün gibi farklı bir formda.Başlıkta duş jeli dedim ama jelle uzaktan yakından alakası yok,vücut temizleyici gibi uydurma bir kelime kullanmamak adına duş jeli kavramını kullandım (: Aslında bu Palmolive Body Butter'lar çıkalı bir yıl kadar oluyor fakat hiç ilgimi çekmemişti.Çünkü hepsinin içeriği kahve,kakao ve vanilya tarzı kokulardan oluşuyordu.Ve ben ne yazık ki bu tarz ağır kokuları pek sevmiyorum duşta.Daha çok fresh,çiçeksi,meyveli kokuları sevdiğimi artık öğrendiniz milyon kere söylediim için (:
Bu paket geçen haftalarda bana Watsons Türkiye Ekibi tarafından gönderildi,öncelikle kendilerine bu nazik hediyelerinden dolayı teşekkür ediyorum.Ve ön yargının hayatta aşılması en zor duvar olduğunu ve bize faydadan çok zarar vereceğini sizlere hatırlatmak istiyorum.Neden mi? Ay ben kahveli kokuları sevmem, kesinlikle kullanamam deyip bu temizleyiciye aşık oldum da ondan.Sandığım gibi acı kahve kokusu değilmiş.Suyla temas edip köpürdükçe,bol sütlü nescafe kokusu alıyorsunuz hem de benzer bir koku falan değil birebir 3ü1arada kokuyor (: Hatta duşta öyle bir canım çekiyor ki her duştan sonra kahve içmeyi alışkanlık haline getirdim.Abarttığımı düşünenler bir denesin derim,diğer temizleyicilerden farkını zaten görecekler.Peki neden sevdim?
  • Yapıları çok yoğun bir nohut tanesi kadar kullansanız dahi tüm vücuda yetiyor.
  • Jel formdaki temizleyicileri avuç avuç kullansam da istediğim köpük oranını vermeyen temizleyicilerim vardı fakat bu değil sizi bütün banyoyu köpürtüyor (:
  • Kokuları tenle veya suyla temas edince asla plastik kokusuna dönüşmüyor ki bu konuda en nefret ettiğim şurada . Enfes kokuları var Şeftali Büyüsü  süt ve şeftali karışımı tatlı bir koku veriyor,Kahve Hazzı ise yine süt ve kahvenin muhteşem birleşimi nescafe kokusu veriyor.Fakat şunu eklemeden geçemeyeceğim duşta yoğun koku sevmeyenler yani sadece sabun kokusu gibi temiz,pudralı koku isteyenler sevmeyebilir çünkü aromaları oldukça yoğun.
  • İçerisinde minik tanecikler var peeling vs. etkisi yaptığını düşünmüyorum fakat yinede onların gerçek kahve parçacıkları olduğunu düşünmek beni mutlu ediyor.
  • Gramajı 250ml. alışmışız 500'lük 1lt'lik duş jellerine başta pek ufak geldi gözüme (: Fakat çok yoğun kıvamda olması sebebiyle çok uzun bir süre gidiyor.
Sevmediğim bir yönü olmadı.Sadece olur da duşun içine damlatırsanız yanlışlıkla hemen yıkamayı ihmal etmeyin yoksa kuruyup,sertleşebiliyorlar.Fakat leke vs. bırakmıyorlar.Duşa girmek,miss kokulu şeylerle yıkanmak en büyük zevkim ve bu iki harika ürün kullandıkça beni dahada mutlu ediyor.Sanırım ben yinede kakao ve vanilyayı denemeyi düşünmüyorum fakat bu ikisini dönüşümlü olarak mutlaka alacağım.Eğer sizde benim gibi ön yargılara sahipseniz alıp deneyin derim, sonuçtan çok memnun kalacağınıza eminim.
Sevgiler , Hoşça kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder