12.11.14

Maybelline - Rocket Volume Express Maskara

Günaydın!Rimel haftasının 3. günündeyiz ve henüz sıkılmadığınızı farz ediyorum (: Bugün sizlere Maybelline Rocket Rimel'i anlatacağım.Yanlış hatırlamıyorsam 1-1 buçuk yıl oluyor Maybelline bu rimel'i piyasaya süreli.Artık eskidi bile diyebiliriz.Ülkemiz kozmetik alanında aç olduğu için bazı şeyleri çok çabuk tüketip sıkılabiliyoruz.İlk çıktığı dönem her yerde karşılaşıp sonrasında yüzüne bile bakmıyoruz.Bu da kozmetik camiasının çeşitliliğinden ve sürekli kendini yenilemesinden kaynaklanıyor.Lafı fazla uzatmadan detaylara geçelim.Keyifli okumalar.Devamı için tık tık.
Öncelikle Maybelline rimellere çok güveniyorum, uzun yıllardır kullandığım ve sevdiğim markalardan biri maskara konusunda.Hatta 3-4 yıl öncesine kadar rimel hariç hiçbir ürününü ne kullandım ne merak ettim.Her kirpik tipine ve ihtiyaca hitap eden birçok maskarası mevcut.Bundan önce Maybelline - One by One maskara kullanmıştım uzun yıllar çok benzer olduğunu düşündüğümden ve merakımdan daha sonra Rocket'e geçmiştim.
Gördüğünüz üzere plastik ve kısa sivri silikoncuklardan oluşan bir fırça yapısı var.Ben nedense topuza benzetiyorum şeklini hani şu savaşta kullanılanlardan (: Öncelikle verdiği siyahlık çok güzel zifiri siyah yapıyor kirpikleri.Fırçası normal maskaralara göre oldukça kalın uygularken dikkatli olmanız lazım zira hızlı hareket ederseniz muhtemelen gözünüze sokacaksınız ve canınız acıyacak eliniz alışana kadar temkinli olmakta fayda var (: Benim 3. tüpüm aynı anda bir sürü rimel kullansam da hep yedeğimde tutuyorum çok seviyorum.Ama kısmına geçiyorum en nefret ettiğim özelliği bu rimel çıkmıyor.Saatlerce de uğraşsanız,kazısanız da mutlaka ertesi güne kirpiğinizde bir miktar rimelle uyanıyorsunuz.Bioderma şıp diye geçiriyor diyen arkadaşlar var saygı duyuyorum demek ki ben beceremiyorum çünkü bioderma'nın güçlü rimellerde tek başına işe yaradığını hiç görmedim.Makyaj temizleyici yağ ile ovalıyorum sonrasında misel sularla tekrar temizliyorum.Sonuç güzel oluyor fakat uğraşmaya bazen üşeniyorum.Kısacası bu rimel Waterproof olayını fazlasıyla aşmış bir rimel.
Daha önceki yazılar da söylemiştim sanırım tekrar söyleyeyim aklınızda soru işareti kalmasın.Üstteki rimelsiz fotoyu tekrar tekrar uğraşmamak için her rimel de kullanıyorum yani hep aynı foto.Kaşlarım üstte doldurulmuş hali altta doldurulmamış farklı gelebilir size sebebi bu.Aslında çok mucizevi bir etkisi yok gibi görünse de kirpiklerimi neredeyse kaşıma kadar uzatıyor bu rimel ve tek tek ayırıyor bayılıyorum.Hafif uygularsam doğal, bol uygularsam daha yoğun ve ağır bir görüntü elde edebiliyorum. Yalnız çok çabuk sabitlendiğinden değil 3. kat 2'yi bile zor sürüyorsunuz.Fakat ben ilk kattaki etkisini sevdiğimden 2 kat kullanmıyorum.Dünkü paylaşımda alt kirpiklerime bulaşma yapmıyor demiştim fakat gördüğünüz gibi büyük fırçalı rimellerin bir dezavantajı da bu göz altınız akmış siyah kalem misali boyanıyor.Ben bu rimeli kötü yönleri olsa da severek kullanıyorum fakat bu art arda 4. tüpüm olduğu için bundan sonra farklı bir Maybelline rimelle devam edeceğim.Silikon fırçalı rimel severlerin seveceğini düşünüyorum.Aşık olan kadar nefret eden var bu rimelden siz hangi gruptasınız merak ediyorum?
Sevgiler,hoşça kalın...

14 yorum:

 1. Ben bu rimeli hiç denemeyenlerdenim :) Zaten az olan kirpiklerimin katili olamam..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer kirpiklerin az ve kısaysa bencede hiç bulaşma zira yola yola söker atar ((:

   Sil
 2. henüz hiç kullanmadım bunu ama olumlu yorumlar duyuyorum hep 1-2 rimel biter bitmez alıp deneyeceğim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok fazla kullandım bıkma noktasındayım ama çokta seviyorum mutlaka geri döneceğim umarım sende beğenirsin (: Maskara stoğunu eritmeden sakın alma eğer sende benim gibiysen alır almaz açar kullanırsın çünkü meraktan ((:

   Sil
 3. rimel arayışındayım ben de bu yuzden rimel yazılarını okuyorum karar vereceğim inşallah sonunda :) silikon fırça herzaman daha iyidir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bende silikon fırça sevengillerdenim (: O zaman bu hafta bol bol buradasın demekki maskara haftasına hoş geldin ((:

   Sil
 4. note un rimeli daha güzel duruyor gibi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Note'un rimelinden önce vazgeçilmezim buydu ama üstün üstü varmış onu anladım (:

   Sil
 5. Ben de severek kullanıyorum ama ben de çıkartamıyorum ya. Çok uğraşmam gerekiyor çıkartmam için😩

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle her güzelin bir kusuru var deyip devam ediyorum (:

   Sil
 6. Bu rimel kirpiklerinizi kıvırk tutuyormu ?

  YanıtlaSil
 7. uzun zamandan beri bu rimeli kullanıyorum ve gözlerimi muhteşem gösteriyor.. çıkartma konusuna gelınce de temizleyici süt ve ardından yıkayınca bnde hiç bişey kalmıyor.ama gözlerinizin etkileyici görünmesini istiyorsanız tek favorımdır..

  YanıtlaSil
 8. Benim tekrar almayacagim bir rimel oldu temizlemesi cok cok zor..takibe aliyorum yeni bloga beklerim

  YanıtlaSil
 9. Bu fiyata muhteşem bir rimel demiştim ama ...bir Arkadaşım kirpikleri döküyor dediğinde inanmamıştım..
  Gerçekten de kirpiklerimi döktü makyajı çıkartırken :( üzgünüm
  Thegoodwish.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil