4.12.14

PASTEL - PRO Fashion Ruj Paleti ''Summer Fever''

Günaydın!Pastel tarafından yaz sonu,sonbahar başı çıkartılan bir paleti PRO Fashion - Rouge Palette 'i anlatacağım bugün sizlere.Ürün bana firma tarafından gönderilmiş olup öncelikle kendilerine çok teşekkür ediyorum.Konu renkli kozmetik olduğunda, paletler beni hep heyecanlandırmıştır.Çünkü aynı anda hem birden çok ürün barındırıyorlar hem de taşıma açısından bir hayli pratik.Devamı için tık tık.
Palet sert ve kaliteli bir malzemeden fakat aşırı parlama yaptığı için bir türlü doğru açıyı yakalayamadım.Saçma sapan bir şekilde çekip koydum kusura bakmayın (: Paletin 4 rengi mevcut ve hepsi birbirinden güzel renkler.Fiyatları da oldukça uygun 14.90tl  şuan indirim var.Buradan inceleyebilirsiniz.
Bendeki 3 numaralı rengi ''Summer Fever'',renkler kutuda gösterilenin birebir aynısı yani çoğu zaman resimdeki ürünle aldığımız ürün farklı olur,bunun hayal kırıklığını herkes hayatında en az bir kez yaşamıştır.Fakat beni en mutlu eden kısmı da o ''Made in Turkey'' yazısını görebilmek.Bu beni inanılmaz gururlandırıyor.
Paletin içinde 2'şer gramlık 4 farklı ruj bulunuyor.Kapağın büyüklüğünde büyük güzel bir ayna ve paletle aynı boyda,büyük güzel bir dudak fırçası.Oldukça pratik,çantaya atıp gezdirmelik bir palet.Fakat bundan sonrasını okumak, eminim benim gibi sizleri de üzecek.
Renkler açıktan koyuya doğru diziliyor paletin içinde ve gördüğünüz gibi hepsi birbirinden mükemmel.İl üçlü somon ve şeftali renklerinin tonları.Renkler yarımşar,birer ton koyularak gidiyor fakat en sondaki renk ise zekice düşünülerek koyulmuş bence palete.Çünkü ündüz makyajınızı bu paletle anında gece makyajına çevirebilin diye,kırmızı yakın bir açık vişne rengi koyulmuş.Kolumdaki görüntüsü harika gördüğünüz gibi ve bu açıdan bakıldığında hiçbir problem yok.Yani ömür boyu bileğime sürüp sürüp bakabilirim sorun yok ama dudağımda denediğimde!!! İşte problem asıl o zaman ortaya çıktı.
Paletten bir koyu bir de açık renk seçerek sizlere sadece iki foto gösteriyorum çünkü diğer ikisini göstermekte bir şey değiştirmeyecektir.Rujların renkleri harika hatta palet o kadar güzel düşünülmüş ki bu tip ruj paletleri hem gloss'umsu ve yağlı rujlar içerirken,bu paletteki rujların hepsi mat rujlar.Yağ ve parlama durumları yok.Ruju hem fırçayla hem parmağımla ısıtarakta denedim sonuç ikisinde de aynıydı!Bu rujlar dudağın yarısına kadar sürülüyor.Yani defalarca denememe rağmen milyon kat sürmeme rağmen rujlar dudağın dış kısmında birikip içini asla boyamıyorlar.Ve berbatta olsa bu durumu size fotolayıp göstermek istedim.Üstelik açık renklerde durum daha da berbat...
Gördüğünüz gibi asla opak bir renk vermiyor.Dudağım nemli ve peelingli yani pürzsüz olmasına rağmen rezil bir görüntü çıktı ortaya.Pütür pütür dudağımı kaldırdı,çizgilere doldu,bin kere uğraşsanız da gördüğünüz rengi vermeyen bir ruj oldu benim için.Bilemiyorum belki stick şeklinde olsa harikalar yaratacak renkler fakat bence fiyatı uygun olmasına rağmen asla fiyat-performans doygunluğu vermeyen bir palet olmuş.Gördüğünüz üzere aynı koyu renkteki gibi bu da dudağımda yarım kaldı,iç kısımlar boş.Yine aynı görüntü.Benim tek başına asla kullanmayacağım rujlar fakat çöpe atıp ziyan etmek istemediğimden; kahverengilik bulunan rujlarımı,pembe nude renklere çevirmek için; açık renkleri parmağımla pıt pıt hareketleriyle dudağıma yediriyorum.Farklı ruj renkleri elde etmek için fena bir alternatif değil.Fakat aranızda kullanıp memnun olan varsa ya da merak edenler görüşlerini çok merak ediyorum.
Sevgiler,hoşça kalın...

2 yorum:

  1. Canım paylaşımın için teşekkürler bu paleti almayı düşünüyordum direkt vazgeçtim sağol beni boşa masraftan kurtardın :)

    YanıtlaSil