16.1.15

Bushra Eau De Parfume by FARMASİ

Günaydın!Dün kaytırdım afedersiniz,bu havalar mahvetti beni.2014'ün son günlerinde Farmasi Kozmetik'ten çok güzel ve özenli bir hediye pakedi gelmişti.Bugün sizlere anlatacağım parfüm,''bushra''  ise hem piyasaya yeni çıkmış hem de yeni yıl sayesinde tanıştığım bir ürün.Haftanın son günü, yani en mutlu gün (: Dilerim harika bir hafta sonu geçirirsiniz.Keyifli okumalar.
farmasi-bushra-kadın parfümü
Parfüm yazısı çok sık yazmıyorum fakat en sevdiklerimden birkaçını şurada ve şurada yazmıştım sizlere,diğerleri içinde sağ taraftaki arama kısmına ''parfüm'' yazdığınızda hepsi çıkacaktır.Daha önce de söylediğim gibi parfüm notası veya alt esanslarını bilerek almıyorum parfümlerimi.İçerisinde turunçgil ve çiçek varsa muhtemelen bayılıyorum o kokuya,eğer pasta börek gibi vanilyalı kokularsa da uzak duruyorum.Yani kısacası koklayıp alıyorum.
Bu parfümün barındırdığı notaları görünce ''Tamam bu benlik!'' dedim.İçerisinde ; Greyfurt,bergamot;yasemin ve gül notaları barındırıyor çünkü.En sevdiğim meyve ve çiçek kokuları ki şuraya ve şuraya baktığınızda sizde anlayacaksınız.Fakat parfümü denemek için sıktığımda bambaşka bir kokuyla karşılaştım.Evet açıklamasında oryantal bir koku diyor fakat erkek traş losyonuyla,baharat kokuları karışmış gibi feminen olacakken son anda vazgeçip erkek parfümü olmuş gibi bir bayan kokusu.Evde herkese koklattım aklımdaki soru işaretini sadece babam noktaladı; '' Aaa.. bu benim Brüt'e benziyor yahu dedi.''O an hatırladım, babamın 15-20 sene önce kullandığı ve o jenerasyonun neredeyse hepsinin denediği bir parfümdür.Brüt.Bana anımsattığı da oydu bu parfümün.Maskülen,oryantal bir baharatlı koku.Bayan içinde uygun olduğundan unisex bir koku da diyebiliriz.Fakat dediğim gibi genç kızlarımız için değilde daha olgun yaşlar için güçlü,kuvvetli dimdik bir koku olarak tanımlayabilirim sanırım.
Tüm bunlar haricinde tasarımı sade ve güzel.Kalın bir plastik olduğu için elinize aldığınızda çok da şık gelmeyebilir fakat uzaktan öyle (: Ama hakkını yiyemem, çantaya at ve çık parfümü için ideal,kırılma vs. yapmaz.Uygun fiyatlı ve kış parfüm listesinden denenebilir bir parfüm ama dediğim gibi koku tarzı bana hitap etmiyor.Son olarak bu parfüm ''eau de parfume'' yazısını sonuna kadar hak ediyor ve yağmur çamur demeden gün boyu kıyafette ve tende kalıyor.Diğer Farmasi parfümlerini de merak ederseniz tık tıklayınız.
Siz neler düşünüyorsunuz,Farmasi parfümleri deneyen var mı aranızda?
Sevgiler ,hoşça kalın...

4 yorum:

 1. Büşra yapacakken dönmüşler sanki:p şaka maka bi yana, kalıcılığı iyi, uygun fiyatlı bir parfüm arıyorum ve maskülen parfümler tam benlik. Fiyatı nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 67tl satış fiyatı Avon ve oriflame gibi sürekli %50 indirimi oluyor şuan 26.80tl (: O zaman beğeneceğinize eminim.

   Sil
 2. Yazılan notaları barındırmadığını düşünüyorum ben de, turunçgili okuduğumda 'Aha!' desem de aradığımı bulamadım. GÜzel bir koku, ama benlik değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum ki parfüm zevkimiz de aynı olduğundan tahmin etmiştim (: Düşündüğümüz olsaydı belkide favorimiz olacaktı ama denemediysen sana kesinlikle caudalie'ye bir bak derim Eda'cım.

   Sil