29.12.14

Mila D'opiz - Skin Clear Purifying Cleansing Köpük Temizleyici

Günaydın!Birkaç ay önce Lila Kutu tarafından hediye gönderilen bir Yüz Temizleme Köpüğü'nü anlatacağım bugün sizlere.Mila D'opiz Cleansing Foam ile ne gibi etkiler gözlemledim merak ediyorsanız okumayı devam edin.Keyifli okumalar.
Marka Hakkında Genel Bilgi;
Mila D'Opiz İsviçre markası olup üretiminin tamamını bu ülkede gerçekleştirmektedir. Ürünler hayvan deneyleri yapılmadan özenle üretilmektedir.Dünyada 4 bitki kök hücre teknolojisini ürünlerinde kullanan tek kozmetik firmasıdır.14 farklı ürün grubu ve 96 farklı ürün çeşidiyle her yaş ve cilde göre son derece kaliteli ürünler üretilmektedir.Ürünlerinin yapısıyla ve kutu/ambalaj dizaynıyla kullanıcılarında farklı bir kişi oldukları hissi uyandıran ürünlerdir.
Gördüğünüz gibi oldukça iddialı bir marka.Cilt temizleme konusunda jellere göre köpük temizleyicileri her zaman daha çok sevmişimdir.Cildi daha az yorarlar,daha az kuruturlar vs. vs.Lila Kutu'daki güzellik profilimde yağlı cilt yazdığı için doğal olarak ona göre bir ürün gönderilmiş nereden bilsinler benim artık tedavi dolayısıyla kuru ciltli olduğumu (: 
Ürünün vaadleri şöyle;
Arındırıcı içeriklerin karışımından oluşan yumuşak köpük, kirleri ve ölü cilt hücrelerini, cildi kurutmadan yok eder. Antiseptik ve yangı önleyici özellikleri vardır. Tahriş olmuş ve kızarıkları olan yağlı cildi yatıştırır. Cildi derinlemesine temizler, cilt yüzeyindeki kalınlaşmayı azaltır, yağ salgısını dengeler ve cilde, daha taze bir görünüm sağlar. Köpük, nemli cilde nazikçe masaj yaparak uygulanır ve daha sonra durulanır. Yağlanma sorunu olan erkeklerin tıraşı ve temizlenmesi için de uygundur.
 Ben neler deneyimledim?
  • Köpük temizleyici sevdiğim için haliyle bu ürün 1-0 önde başladı benim için.
  • Ambalaj tasarımı kesinlikle rahat ve hijyenik,pompalı olduğundan.
  • Cildim artık kuru-karma olmasına rağmen,extra bir gerginlik,kuruma yapmadı.
  • Cildi kirden güzel arındırıyor fakat tam teşekküllü makyajı temizleyebilecek kuvvette değil.
  • Hem kuru hem yağlı ciltte gözlem yapmak istediğimden kız kardeşimle birlikte kullandık fakat vaadlerindeki,yağı dengeler,kalınlaşmayı azaltır vs. gibi durumların hiçbirini yaşatmadı.Evet tertemiz his verdi ama zamanla sebumu dengeleyebilecek bir temizleme ürünü olduğuna asla inanmıyorum,nitekim bu üründe yapamadı.
  • Ciltteki tahrişi,yangıyı alır denmiş ki bir temizleyiciden bunu beklemek zaten komik olurdu ki yapamadı da.

Köpük çok yoğun değil fakat çok likitte değil.2 pompası benim için yeterliydi.Fakat sıksam 3-4 pompa da gayet gidebilirdi bir seferde ben elimi biraz korkak alıştırdım.Çünkü sizce nasıl bilmiyorum fakat 100ml. köpük bir temizleyici için düşük bir gramaj diye düşünüyorum.Dediğim gibi kurutmaması haricinde ''wow'' dedirtecek hiçbir özelliğini görmedim.Benim için sıradan bir temizleyiciydi.Fakat markaya bir küskünlüğüm yok bu açıdan çünkü bence bir markayı tanımak için cilde nüfuz eden ürünlerle başlamak lazım.Yüzeysel olarak kullandığımız,cildin emmediği,yıka-çık bir temizleyiciden zaten fazla bir şey beklemek ve gözlemlemek hata olurdu diye düşünüyorum.Hele ki bu kadar küçük bir gramaja 140.40tl gibi bir fiyat bence çok ama çok uçuk.İsviçreli bilim adamları bence biraz fazla abartmış bu sefer.Evet High-End bir ürün,yüksek teknolojide üretilmiş vs. fakat bir o kadar da sıradan.Bilemiyorum belki bir serum,krem vs. olsaydı durum değişirdi ama benim için güzel,basit,yormayan bir temizleyiciden öteye gidemedi.
Satın almak ve ürün incelemek için tık tık.
Diğer Mila D'opiz ürünlerini incelemek için tık tık.
Aranızda kullanan veya merak edenler varsa görüşlerinizi merak ediyorum?
Sevgiler ,hoşça kalın...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder