2.10.15

Vichy

Herkese merhaba!Tabi hala orada birileri varsa :D Şaka yaptığıma bakmayın, evet keyfi olarak yazmıyordum yorgunluktan ve yoğunluktan başka bir bahanem yoktu ki aslında onlar da engel değil.Ama aylardır burada olmamama rağmen düzenli yorum bırakmaya devam eden ve tıklanma sayımızı hala aynı tutan arkadaşlara binlerce kez teşekkürler.Lafı uzatmadan, uyduruk fotolu ama güzel içerikli bir yazıyla tekrar merhaba (: Vichy - Capital Soleil spf 30

Yaz - kış , genç - yaşlı , kadın - erkek demeden herkesin güneş kremi kullanması gerektiğini yıllardır söyleyip duruyorum.Güneş sadece yazın var olan bir şey değil, hatta konuyla alakası olan olmayan birçok prof. arkadaşınız çıkıp mutlaka diyecektir ; ''Hayatımda hiç krem sürmedim bak cildimde bir şey yok.'' Bundan 50 sene 100 sene öncesinin kadınlarını ananelerinizi falan söyleseniz neyse de hadi onlar doğallıktan kurtarmışlar durumu diyeceğim ama günümüzde bizim gibi kobaylara alttan üstten ''gdo'' tepilirken en azından güneşe karşı korunmamız gerektiğini düşünüyorum.Ki güneş koruyucu kullanmamakta ısrarkarlarla bir 10 sene sonra tekrar görüşelim.Güneş dediğin adamı öyle çizgi filmlerdeki bir kere de ''cıss'' diye yakmaz, bahsedilen sadece yazın altında bronzlaştığımız güneş değil.7/24 zararlı ışınlarını da üzerimize doğrultan Güneş! Yeteri kadar korkuttuğuma inanıyorum :D Bu kremi kullandığım süre boyunca çok sevdim ama tabiki asla ; İşte bu,ömür boyu alırım! diyemiyorum.Maceralara devam edeceğim yinede. 

                                                         Peki Vichy Capital Soleil nasıl bir krem?
-Sürüldüğünde beyaz bir tabaka,beyaz dalgalanma veya şurada nefret ettiğim krem gibi pütürcüklü toplaşmalar yapmıyor.
-Makyaj bazı olarak gayet güzel ten ürünlerinin yapısını bozmuyor veya fondöteni oradan oraya sürüklemiyor.
-12 saat geçmedikçe bende parlama yapmadı,öyle kupkuru da bir cildim yok gayet yağlıya dönük.
-İlgilenenler için içeriği temiz sayılır paraben falan free (:
-Deniz - Güneş - Kum üçlüsünü hatırlatan o klasik güneş kremi kokusu yok buram buram.
-Fiyatı abartı değil,gramajı makul bence 3 aydan fazla gitti.
-Dünyanın en iyi güneş kremi demiyorum ama şurada ve şurada anlattığım sevdiğim güneş koruyuculardan birer tık daha fazla sevdim.
-Spf 30, kış için yeterli bir koruma bence sonuçta İrlandalı değilim (:
-Son olarak yapısı normal bir gündüz kremi nasılsa öyle,yani bir kremin olması gerektiği gibi.O en pahalı markalarda bile alıştığımız, su gibi akışkan kireç beyazı krem kıvamında değil.Ne koyu ne sıvı sıradan bir krem kıvamında ve bu sürmeyi kolaylaştırıyor.
Yine bir krem hakkında destan yazdın diyenler özlemime versin (: Şaka bir yana kremler konusunda hassasım,cilt bir kere bozulunca toparlanması,ohooooooooo!!!!!!!!!!!!! O yüzden ben maceralarıma devam edeceğim gözüm denemediğim Solante'nin kremlerinde ama henüz denememiş olanlar ve acil krem arayışında olanlara bir deneyin derim.Yorumları heyecanla bekliyorum.
Sevgiler hoşça kalın..
*Foto çekecek ve düzenleyecek vaktim olmadığından IG'dekilerden birini kullanıverdim affola (:

2 yorum: