10.4.17

Shiseido - Perfect Cleansing Oil

Merhaba!Pazartesiyi unutalım ve süper bir hafta geçirelim , ne dersiniz? Bugünün konusu ilginizi çekecek eminim hadi başlayalım (:

Makyaj yağları bizim gibi yağlı ve akneye meyilli ciltler için çok korkutucudur bilirsiniz.Zaman içinde blog sayesinde birçok ürün deneme fırsatım oldu. Cildim yağlı olmasına rağmen pratik oluşlarından dolayı makyaj çözücü yağları ara ara cesaret edip denedim.Shiseido Perfect Cleansing Oil cildi temizlerken cilt yapısını etkilemediğini vaad ediyor ve bence doğru.İki aydır kullanıyorum hakkında yazabilmem için yeterli bir süre,yine maddeler halinde yazacağım ki okumanız rahat olsun.
İçerik ve kullanım şeklini ürünün kendisinden okuyun bende ne gibi sonuçlar çıkardı ve nasıl kullandım onu anlatayım.


Nasıl kullandım?

 • Genelde ten ve göz makyajını bir arada yaptığım günlerde kullanıyorum.Ayrı ayrı göz makyajı temizle waterproof ürünleri silmeye çalış falan zamanımın az olduğu şu günlerde pek bana göre değil.
 • Yüzümde makyaj varken elime önce bir pompa sıkıyorum,cildimi ıslatmadan kuruyken ovalıyorum.Sonra bir pompa daha sıkıp gözlerim ve kirpiklerimi ovalıyorum zaten 10sn. sonra suratım bulamaç gibi oluyor her şey birbirine karışıyor (:
 • Sonrasında yüzümü yıkamadan elimi biraz ılık suyla ıslatıp biraz daha ovalıyorum ürün kendiliğinden makyaj sütü halini alıyor kıvamlı bir hale geliyor.
 • Sonrasında ise bol suyla durulayıp cilt bakımıma devam ediyorum.Ürün isterse en güzel ürünü olsun yinede sadece bu şekilde bırakmıyorum.Temizleyici,tonik,krem her neyse o aşamaya devam edip bitiriyorum.Ürün yağ evet ama kuru yağ dediklerimizden yani en kuru cilde bile sürseniz hemen öyle clup clup emmiyor zeytin yağı gibi korkmayın hafif jel kıvamlı.Berrak ve temiz bir kokusu var rahatsız edici buram buram parfüm değil bence.Hemen derinlemesine emilmemesi işte bize yarayan bölüm.Yağlı ciltler kullanabiliyor çünkü likit yapıda olmasına rağmen kıvamı jelden hallice olduğu için cildin derinine nüfuz edemeden biz zaten temizlemiş oluyoruz.


Yüzümde birebir gösterip sizi korkutmak istemediğim için elimde deneyip aşamalı olarak anlattım. Elime waterproof simsiyah bir eyeliner ve dudak kalemi sürdüm hem de defalarca bastırarak üstlerinden geçtim ki fotoğraflardeki renklerin netliğinden de anlaşılır.Yukarıda anlattığımı tekrar yazmama gerek yok sanırım ovalayarak masaj yaptıkça bildiğiniz yağ çözücüler gibi kiri pası çözüyor (: En keyifli kısmıda 4. aşama , ürünün süte dönüşüp kendini bembeyaz yapıp imha etmesi.


Ve sonuç! Yukarıdaki fotoğrafta sadece yağın yıkanmış hali var yani cildimde yaptığım gibi temizleme ürünü ve tonik kullanmadım.Dediğim gibi zaten tertemiz yapıyor ama işte alışmışım bunca zaman aman iyice arınsın da sivilce vs. ile uğraşmayayım diye ben derinlemesine temizliyorum.Ama en en kuru ciltliler isterlerse hot cloth yapıp sıcak nemli bir havluyla yüzünden yağı ve makyajı temizleyip serum ve kremlerini sürerek öyle de devam edebilir bakımlarına.

 • Şişesi plastik,pompalı ve çok hafif taşıması kolay kilidi var pompada.
 • Oldukça bereketli ben iki aydır kullanıyorum iki parmak anca eksildi.
 • Fiyatı ne yazık ki pahalı evet ama işlevselliği , kullanım süresi ve marka değeri göz önüne alınınca normal diyebiliyorum.
 • Benim gözlerimi hafif yakıyor çünkü gözümdeki kaleme kadar parmağımla kazıdığım için bildiğiniz gözümün içine sokuyorum ki adamlar zaten yazmış gözle temas etmeyin diye o kısım biraz benim yanlış kullanımım ama öyle daha iyi temizliyorum gibi geliyor yansada (:
 • Ve en önemlisi bende asla sivilcelenme yapmadı!
 • Ben Makyaj Trendi'nden aldım Boyner , Ykm , Sephora gibi Shiseido satan yerlerde de var.
Merak ettikleriniz veya unuttuklarımı aşağıda cevaplıyor olacağım kısacası ben bu kadar pratik tek üründe komple temizleyen ürünleri çok seviyorum ve yedekte hep bulunduruyorum. İlk kez almıştım ama evet bundan sonra da alırım.
Sevgiler , hoşça kalın.

4 yorum:

 1. bu yağı çok övüyor herkes ama ben yağ kullanmaya alışamadım bir türlü..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende yağlara ön yargılıydım ama denemektende kendimi alamıyorum tavsiye ederim problem yaşamayacağına eminim.

   Sil
 2. The body shop'un makyaj temizleme yağını da denemenizi tavsiye ederim. Fiyat olarak daha ucuz ve performansı çok iyi. Seyahatler için katı formda olan yağını tercih ediyorum ancak evdeyken sıvı olan yağı kullanıyorum. Bence mükemmel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Papatyalı bir seriydi yanılmıyorsam şehrimde tbs olmayınca hiç dikkatimi çekmemişti bunca zaman artık deneyebilirim teşekkürler tavsiye için

   Sil